VEZİRKÖPRÜ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Samsun/Vezirköprü'de 15 m2 dükkan icradan satılıktır

VEZİRKÖPRÜ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907604
Şehir : Samsun / Vezirköprü
Semt-Mahalle : MEHMET PAŞA MAH. / VEZİRKÖPRÜ
: 15
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Vezirköprü Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VEZİRKÖPRÜ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz Belediye imar planı içinde olup, ilçenin değerli ve ticari yönden en yüksek yerindedir, taşınmazın çevresinde işyeri vardır, Bedestene, Saathaneye, Taşhana, Belediye Binasına ve Kaymakamlık binasına yakındır, taşınmaz hafif meyilli arsa yapısına sahiptir, taşınmaz üzerinde eski ahşap inşaat tarzında yapılmış tek katlı dükkan vardır, taşınmazın altyapı, yol, doğalgaz, elektrik, telefon, internet hizmetleri vardır, dükkanın içi, dışı sıvalı, boyalı, üzeri eternit örtülüdür. tabanı seramik camekanı alüminyum çerçevelidir.
Adresi :Samsun İl, Vezirköprü İlçe, Mehmet Paşa Mahallesi 218 Ada, 8 Parsel,
Yüzölçümü : 15,24 m2
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibi
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Abdurrahman KAVŞAK hissesinde kamu haczi ve Samsun İcra Müdürlüğünün haczi vardır. Ancak Samsun İcra Müdürlüğünün haczi dosya takipsizlik nedeni ile düşmüştür.
1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Vezirköprü Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR