SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Tekkeköy'de 90 m² dükkan icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031947
Şehir : Samsun / Tekkeköy
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / KUTLUKENT
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE ARENA 27.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/128219 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:40
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/128219 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, Tekkeköy İlçe, Tekkeköy Mahalle, 1028 Ada, 7 Parsel,Zemin kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm, dükkan vasıflı taşınmazdır. Bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz zemin ve 7 normal kattan oluşan betonarme bina bulunmaktadır. Binanın zemin katı dükkan ve üst katları meskenlerden oluşmaktadır.Mesken kat irtifaklı. 2016 tarihli inşaat ruhsatı mevcuttur. Dükkan brüt 90 m2 dir. Dükkan bitmiş ve taban seramik kaplı, vitrinli cam ve aliminyumlu doğramalı. Tekkeköy Belediyesi sınırları içerisinde bulunan bu taşınmaz. İlçenin merkezinden kuzey tarafında yer almakta, ana caddeye cepheli. Hukümet binasına 700 m. mesafededir.Çevresinde yapılaşma bitmiştir. Çevresinde 5-6 katlı binalar mevcut, taşınmazın hemen önüne kadar yol gitmekte, Kamu kurum ve kuruluşları ile iş merkezleri yakındır. Yapılaşmanın düzenli olduğu ve kenar bölgede yer almaktadır. Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : 19 Mayıs Mah., 624. Sok. No:3/B Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 522,82 m2
Arsa Payı : 25/522
İmar Durumu : Tekkeköy Belediyesi imar planı içerisinde olup üzerinde bina bulunmaktadır. ayrık nizam 8katlı konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri: Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanı tebliğ ediemeyen ilgililere İİK127 maddesi gereeği iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/128219 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR