SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/Tekkeköy'de 7.20 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980060
Şehir : Samsun / Tekkeköy
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / TEKKEKÖY
: 7
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/92709 ESAS
Muhammen Bedeli
:
10,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:10
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Meza Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım-SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2017/92709 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN:Özellikleri : Samsun İl, Tekkeköy İlçe, Tekkeköy Mahalle, 0 Ada, 2905 Parsel,Zemin kat, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmıştır. Bina dış cephesi mantolaması, sıvası ve boyası yapılıdır.Taşınmazın bulunduğu Pasaj içerisinde toplam 32 adet işyeri bulunmakta ancak söz konusu işyerlerinden bina dış cephesine bakan birkaç işyeri dışında faaliyet gösteren işyeri bulunmamaktadır. Haliloğlu Sultan Ana Pasajı girişinde kafes tipi kepenk mevcuttur. Pasaj iç kısmı taban döşemesi mermer kaplıdır. Pasaj iç cephe sıvası ve boyası yapılıdır. Pasaj içerisinde pasaj koridoruna cephe aktif olarak çalışan bir işyeri bulunmadığından iç kısmı oldukça bakımsız ve yıpranmış durumdadır..taşınmaz, mimari projesine göre Net:7.20 m2 'dir. Dükkanın ön cephesi alüminyum doğrama olup alt kısımda olması gereken camları bulunmamaktadır. Zemin döşemesi mermer kaplıdır.Ulaşım; uzak mesafelere,belediye otobüsü, belli bir yürüme mesafesi yada ring servisi sonrası tramvay ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.
Adresi : Kurtuluş Mahallesi Şeyh Zeyneddin Caddesi No:74/1 Haliloğlu Sultan Ana Pasajı Zemin Kat,No:14Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 1.540,40 m2
Arsa Payı : 6/1000
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut alanı Bitişik Nizam Dokuz (B-9) katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 10.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : Taşınmazın bulunduğu parselde TEK Genel Müd. Lehine 1000 m2 lik İrtifak Hakkı Vardır
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım-SAMSUN

2 NO'LU TAŞINMAZIN:Özellikleri : Samsun İl, Tekkeköy İlçe, Tekkeköy Mahalle, 0 Ada, 2905 Parsel,Zemin kat, 13 Nolu Bağımsız BölümTaşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmıştır. Bina dış cephesi mantolaması, sıvası ve boyası yapılıdır.Taşınmazın bulunduğu pasaj içerisinde toplam 32 adet işyeri bulunmakta ancak söz konusu işyerlerinden bina dış cephesine bakan birkaç işyeri dışında faaliyet gösteren işyeribulunmamaktadır. Haliloğlu Sultan Ana Pasajı girişinde kafes tipi kepenk mevcuttur. Pasaj iç kısmı taban döşemesi mermer kaplıdır. Pasaj iç cephe sıvası ve boyası yapılıdır. Pasaj içerisinde pasaj koridoruna cephe aktif olarak çalışan bir işyeri bulunmadığından iç kısmı oldukça bakımsız ve yıpranmış durumdadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz, mimari projesine göre Net:7.20 m2 ‘dir. Dükkan ön cephesi alüminyum doğrama olup alt kısımda olması gereken camları bulunmamaktadır. İç cephe sıvası ve boyası yapılı ancak yıpranmış durumdadır. Zemin döşemesi mermer kaplıdır. Ulaşım; uzak mesafelere,belediye otobüsü, belli bir yürüme mesafesi yada ring servisi sonrası tramvay ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.
Adresi : Kurtuluş Mahallesi Şeyh Zeyneddin Caddesi No:74/1 Haliloğlu Sultan Ana Pasajı Zemin Kat, No;13Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 1.540,40 m2
Arsa Payı : 6/1000
İmar Durumu :Taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut alanı Bitişik Nizam Dokuz (B-9) katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 10.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : Taşınmazın bulunduğu parselde TEK Genel Müd. Lehine 1000 m2 lik İrtifak Hakkı Vardır
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım-SAMSUN

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Tekkeköy İlçe, Tekkeköy Mahalle, 0 Ada, 2905 Parsel,Zemin kat. 15 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmıştır. Bina dış cephesi mantolaması, sıvası ve boyası yapılıdır.Pasaj içerisinde toplam 32 adet işyeri bulunmakta ancak söz konusu işyerlerinden bina dış cephesine bakan birkaç işyeri dışında faaliyet gösteren işyeri bulunmamaktadır.Haliloğlu Sultan Ana Pasajı girişinde kafes tipi kepenk mevcuttur. Pasaj iç kısmı taban döşemesi mermer kaplıdır. Pasaj iç cephe sıvası ve boyası yapılıdır. Pasaj içerisinde pasaj koridoruna cephe aktif olarak çalışan bir işyeri bulunmadığından iç kısmı oldukça bakımsız ve yıpranmış durumdadır. Taşınmaz, mimari projesine göreNet:9.00 m2 'dir.Dükkan ön cephesi alüminyum doğrama olup alt kısımda olması gereken camları bulunmamaktadır. İç cephe sıvası ve boyası yapılı ancak yıpranmış durumdadır. Yakın çevresinde yapılaşma tamamlanmamış durumda olup devam etmektedir.Ulaşım uzak mesafelere,belediye otobüsü, belli bir yürüme mesafesi yada ring servisi sonrası tramvay ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.
Adresi : Kurtuluş Mahallesi Şeyh Zeyneddin Caddesi No:74/1 Haliloğlu Sultan Ana Pasajı Zemin Kat No:15 Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 1.540,40 m2
Arsa Payı : 6/1000
İmar Durumu :Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut alanı Bitişik Nizam Dokuz (B-9) katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 13.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : Taşınmazın bulunduğu parselde TEK Genel Müd. Lehine 1000 m2 lik İrtifak Hakkı Vardır
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım-SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK127 maddesi gereği iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği; başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/92709 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR