SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 47 m² büro icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064393
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / UNKAPANI
: 47
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE ARENA 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/980 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
56,160 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 09:45
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2016/980 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 7832 Ada, 3 Parsel, 19 MAYIS Mahalle/Köy, 28 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Samsun İli İlkadım İlçesi 19 Mayıs Mahallesi 7832 ada 3 parsel üzerinde bulunmaktadır. Tapuda ana taşınmaz niteliği 1 Zemin 3 Tam Katlı Kargir Bina olup, bağımsız bölüm niteliği bürodur. Yüzölçümü 606,88 m2'dir. Taşınmazın bulunduğu parsel Talimhane Caddesi ve Saadet Caddesinin birleştiği köşe başındadır. Mimari projesine göre büro 47 m2 brüt 41,50 m2 net kullanım alanına sahip olup, tek mahal olarak projelendirilmiştir. Kıymet takdir günü itibariyle Avukatlık bürosu olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Albayrak iş hanında bulunmakta olup etrafında ve diğer katlarda bürolar ve işyerleri bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı yoktur. Büro giriş kapısı ahşap, iş hanının giriş kapısı demir doğramadır. Kat merdivenleri mermer, sahanlıklar karo kaplamadır. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi sıvalı olup dış cephe boyasında deformasyonlar oluşmuştur. Taşınmazın bulunduğu iş hanının girişi Talimhane Caddesi tarafındandır. Taşınmaz 2.katta bulunmaktadır ve İşhanı merdiveninden 2. kat sahanlığına çıkıldığında karşıda kalan 2 bürodan sol tarafta kalan bürodur. Taşınmaz, Talimhane Caddesi tarafına cephedir. Taşınmazın pencere doğramaları ahşap, taban döşemeleri halıflex ve mineflo kaplama olup, içi sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın içinde camlı ahşap bölmelerle 3 ayrı mahal oluşturulmuştur. Taşınmazın içinde wc-banyo bulunmamaktadır.
Adresi : 19 Mayıs Mahallesi Talimhane Caddesi Albayrak İşhanı K:2 No:3 İlkadım / SAMSUN
Arsa Payı : 10/480
İmar Durumu : İlkadım Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ nün 22.10.2018 tarih ve E.13528 sayılı yazısına göre; Samsun İli İlkadım İlçesi 19 Mayıs Mahallesi 7832 ada 3 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında;Konut Alanı, Bitişik Nizam Dört (B-4) Katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 56.160,02 TL
KDV Oranı : %8 (Taşınmazın Dükkan vasfında olması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gereği 31.12.2019 tarihine kadar alıcıya tescili ve teslimi halinde uygulanacak KDV oranı %8 olup, bu tarihten sonra her ne sebeple olursa olsun taşınmazın alıcıya tescili ve teslimi halinde KDV oranı% 18'dir.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/980 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR