SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 264 m² depolu işyeri icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065901
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : HANÇERLİ MAH. / UNKAPANI
: 264
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/126844 ESAS
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2018/126844 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun, İlkadım İlçesi, Cedit Mah. 145 Ada, 40 Parselde Kat İrtifakı kurulu Arsa Ana Nitelikli taşınmazda Zemin Kat 1 Bağımsız Bölüm Numaralı Depolu İş Yeri Nitelikli taşınmazdır. Parsel Yüzölçüm: 150,06 m2, Arsa Pay/Payda: 1366/5120'dir. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında: Yol ve Ticaret Alanı Bitişik Nizam (B-5) Dört Katlı yere isabet etmektedir. Taşınmaz Samsun İli, İlkadım İlçesi, Cedit Mh. 145 ada 40 Parselde: Hançerli Mah. Fatih Sultan Mehmet Caddesi No:145 İlkadım SAMSUN adresinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış olup Bodrum+zemin+4 kat+ Çatı katından oluşmaktadır. Bina iç-dış cephe sıvası ve boyası yapılıdır. Yapının yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır. Taşınmaz, mimari projesine göre; Bodrum kat kısmında net 129.40 m2 Depo kısmı ile Zemin kat kısmında net 110.34 m2 yüzölçümlü alan ile birlikte resmi evraklarına göre toplam Brüt 264 m2 Depolu İşyeri bulunmaktadır. Ancak keşif günü yapılan incelemede; zemin kat kısmında yaklaşık 90 m2 lik net alan oluşturularak asma kat yapıldığı anlaşılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu cephe alüminyum camekânlıdır. Giriş kapısı fotoselli otomatik açılır kapıdır. Taşınmaz seramik, vitrifiye, duşakabin, armatür türü inşaat malzemeleri satan ticari bir işletme olduğundan görselliğe önem verilen imalatlar yapıldığı görülmektedir. Zemin kaplaması; bodrum katta 60x60 granit seramik, zemin katta dikdörtgen tip granit seramik ve asma kat kısmında laminat parkedir. Tüm katlarının alçı sıva ve boyası yapılı olup; zemin kat tavanında dekoratif aydınlatmalı alçıpan kaplamalar bulunmaktadır. Asma kat kısmında camekan ile ayrılmış idari kısım ile zemin katta wc kısmı yer almaktadır. Wc taban ve duvarları seramik kaplıdır. İç merdiven döşemeleri mermer kaplıdır. Taşınmazın bulunduğu parsel, genellikle inşaat malzemeleri satışının yapıldığı işletmelerin bulunduğu bir bölgede yer almakta olup mevcut yollardan Liman Tramvay durağına (yürüme) 170 m, Atatürk Bulvarına 150 m, Özel Liv Hospital Hastanesine 150 m, Büyükşehir Belediyesine 500 m, Cumhuriyet Meydanına ve Bulvar AVM'ye yaklaşık 1.25 km, uzaklıktadır. Yapı Topoğrafik açıdan eğimsiz düz bir parsel üzerinde kurulmuştur. Yakın çevresinde aynı tip ticari amaçlı yapıların bulunduğu 3-8 kat arasında değişen yapılar bulunmakta ve yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmış durumdadır. Samsun şehrinde ticaret faaliyetlerinin yapıldığı en eski bölgelerinden birinde yer almaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Ulaşım uzak mesafelere belediye otobüsleri, tramvay hattı ve hat dolmuşları ile yapılmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır. Taşınmaz: Hançerli Mah. Fatih Sultan Mehmet Caddesi No:145 İlkadım SAMSUN adresinde yer almaktadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Kararname gereği 31/12/2019 tarihine kadar geçerli KDV oranı)
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/126844 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR