SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Samsun İlkadım'da 141 m² dükkan mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050109
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / UNKAPANI
: 141
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/31 Ort.Gid.Satış
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
1.SULH HUKUK MAHKEMESİ
SATIŞ MEMURLUĞU

SAYI : 2018/31 Ort.Gid.Satış

GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI


Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan;
Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:
Samsun ili, İlkadım ilçesi, 19 Mayıs Mahallesi, Ada: 7740, Parsel: 1 de kayıtlı bulunan 1 bağımsız bölüm numaralı mağaza 850.000,00.- TL, aynı yerde bulunan 3 bağımsız bölüm numaralı mesken 160.000,00.- TL muhammen bedelle satılacaktır.
Bağımsız bölümlerin bulunduğu bina betonarme karkas tarzında yapılmış Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı arasında kalmakta olup 4 katlıdır. 1 bağımsız bölüm numaralı mağaza zemin katta bulunmaktadır, mağazanın her iki caddeden cephesi ve girişi bulunmaktadır, mağaza zemin ve asma kattan oluşmaktadır, asma kat projede bulunmamaktadır, zemin kat 141 m2 dir, zemin kat tabanları seramik, asma kat tabanı laminant parke ile kaplanmıştır, içi sıvalı ve boyalıdır, her iki cadde tarafında bulunan camekanların alüminyum doğramadan imal edilmiş olduğu, zemin kat tavanı, asma tavan gizli ışıklandırma ile aydınlatılmaktadır, ısınma münferit doğalgaz kombisi ile yapılmaktadır, 3 bağımsız bölüm numaralı mesken mutfak, 3 yatak odası, 1 antre, tuvalet/banyo ve 2 balkondan oluştuğu, alanının 113 m2 olduğu, pencere doğramaları PVC, iç kapılar ve dış kapı ahşaptan yapılmıştır, ıslak hacimler seramik, diğer kısımlar ahşap parke kaplamadır, binaya merkezi merkezi kalörifer borusu döşenmiş olup bağımsız bölüm içine doğalgaz tesisatı döşenmemiş, ısıtma sistemi sobalıdır. Taşınmazlar her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadırlar, binanın arsası ticaret alanı bitişik nizam 7 katlı yere isabet etmektedir, çevresinde yapılaşmalar tamamen ikmal edilmiş ve meskun olup çevresinde ticari iş yerleri bulunmaktadır, Lise Caddesine, Fuar Caddesi ile hafif raylı sisteme çok yakın konumdadır, binanın dış kısmı kaletarasit kaplıdır, bina asansörsüz olarak yapılmıştır, bina 25 yıllık bir yapı olup 3 bağımsız bölüm numaralı meskende yıpranma % 25 dir, yapılan iyileştirmeler nedeni 1 bağımsız bölüm numaralı mağazada yıpranma % 15 dir.

Satış Şartları:

1.Satış 06/11/2019 günü 14.00-14.10 saatleri arasında 1 bağımsız bölüm numaralı mağaza, 14.30–14.40 saatleri arasında 3 bağımsız bölüm numaralı mesken Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa 04/12/2019 günü 14.00-14.10 saatleri arasında 1 bağımsız bölüm numaralı mağaza, 14.30–14.40 saatleri arasında 3 bağımsız bölüm numaralı mesken Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda ikinci açık artırma yapılacaktır. Birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatını Vakıflar Bankası TR930001500158007300706469 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.

2.Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 den az olan hissedarlarda ihaleye katılabilmek için hissesi ile % 20 arasındaki kısım için aynı işlemi yapmaları gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, Meskende % 1, mağazada % 18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, satıcılara ait olan tellaliye harcı dağıtım tablosunda hisseleri oranında taraflara yükletilmek üzere ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3.İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15 ) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5.Şartname ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.

6.Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatının kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/31 Ort.Gid.Satış sayılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.08/09/2019( İ.F.K. 126 ) Satış Memuru (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR