ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da kömür depolama alanı icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908407
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : MELİK MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/702 Talimat
Muhammen Bedeli
:
2106981 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 16:30
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 16:30
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2017/702 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 239 Ada, 1 Parsel, MELİK Mahalle/Köy, KIRIK Mevkii, taşınmazın tapu kaydı bilgilerine göre yüzölçümü 23067,51 m2'dir. Arsa niteliği ile tapuya kayıtlıdır.Fiilen kömür eleme ve depolama alanı olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. taşınmaz Çarşamba ilçesi Melik Mahallesi 239 Ada, 1 nolu parsel taşınmazdır. Halen Kömür Depolama alanı olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Samsun-Ordu Karayolunun güneyinde ve karayoluna 265 m mesafededir. Tapu kayıtlarında yüzölçümü 23.067,51 m² olarak belirlenmiştir.Dosya içerisinde yer alan İmar durumunun incelenmesinde taşınmazın imar planında Depolama(Kömür depolama-Eleme-Paketleme) alanına (Yapılaşma koşulları Emsal:0,60) tahsisli olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın hemen kuzeyinde Karayoluna cepheli olarak bulunan Midilli Restoran olarak ticari faaliyetin devam ettiği akaryakıt satış istasyonu ve restoran yer almaktadır. Taşınmaz Şehir Merkezinin batısında ve 7 km mesafede yer almaktadır. Tek katlı olarak inşa edilmiş olup halen yemekhane olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmış olup, Dış cephesi sıvalı boyalı durumdadır. Yemekhane olarak kullanılan yapının kapı doğramaları ahşap ve pencere doğramaları da ahşap olarak yapılmıştır. Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 146,30 m² alana sahiptir. 2 katlı olarak inşa edilmiş olup halen idari bina olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmış olup, Dış cephesi sıvalı boyalı durumdadır. Yapının zemin yer döşemeleri seramik, . Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 160,00m² alana sahiptir. taşınmaz üzerinde yer alan yapı çevresinde ; taşınmaza kapama bahçe niteliği vermeyen münferit meyve ağaçlarına maktuen değer takdir edilmiştir.
Adresi : Melik Mh. Çarşamba SAMSUN
Yüzölçümü : 23.067,51 m2
Kıymeti : 2.106.981,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 16:30 - 16:35 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 16:30 - 16:35 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/702 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR