SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Canik'te 80 m² dükkan icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036545
Şehir : Samsun / Canik
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / CANİK
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/128199 ESAS
Muhammen Bedeli
:
154,622 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası ) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2018/128199 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, Canik İlçe, Hasköy Mahalle, 2689 Ada, 2 Parsel, 2 Bodrum kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Dükkan vasfındadır. Bilirkişi raporu ve Mimari projesine göre mesken brüt 80 m2, net olarak 71,50 m2 kullanım alanına sahiptir. Doğalgaz bağlantısı bulunmaktadır. Dükkanda Mutfak ve Wc mevcuttur. Tabanlar Seramik kaplı olup duvarlar plastik boya ile boyalıdır. Dükkan içerisinde pvc bölmeler mevcuttur. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı ve boyalı olup PVC pencere doğramaları mevcuttur. Mimari projesine göre meskende 1 oda mutfak ve wc bulunmaktadır. Canik Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsanın önünden yol geçmektedir. Taşınmaz İlkadım Bulvarına 400 metre, Atatürk Bulvarına yaklaşık 1200 metre, Canik Belediyesine yaklaşık 300 metre mesafede bulunmaktadır. Çevresinde yapılanma tamamlanmıştır. Topografik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı tüm hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, kanalizasyon, telefon ve ulaşım gibi problemi bulunmamaktadır.
Adresi : Karşıyaka Mah. İskilip Bulvarı. No:12/1 Canik / SAMSUN
Yüzölçümü : 281,53 m2
Arsa Payı : 9/124
İmar Durumu: Belediye İmar Planında: Blok nizam 4 katlı konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 154.622,43 TL
KDV Oranı : %8 (KDV oranı 21/03/2019 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile belirlenmiştir),
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası ) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK127 maddesi gereği iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/128199 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR