BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Bafra'da un fabrikası, idare binası ve arsası icradan satılıktır (205055/438952 hisse)

BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038023
Şehir : Samsun / Bafra
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/311 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,716 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
BAFRA ADLİYESİ BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ BAFRA/ SAMSUN 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRA İCRA DAİRESİ
2018/311 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Bafra İlçe, 221 Ada, 1 Parsel, MARDAR Mahalle/Köy, Bafra Mardar Mahallesi 221 ada 1 nolu parselde kayıtlı 4389,52 m2 alanlı taşınmazın borçlu hissesi olan 205055/438952 hissesi satış konusudur. Arsa ve üzerindeki fabrika, sundurma binası Parsel 4359,82 m2 dir. Parsel çevresi duvar ile çevrili, giriş kısmında fabrika binası başlamıştır. Fabrika önü saha betonludur.

İDARE BİNASI: Parsel içinde 2 katlı betonarme karkas cinsinde yapılmış idare binasıdır. Bina mutfak, müştemilat, oda, wc- banyo, koridor, üst kat, labotaruvar, oda, muhasebe, müdür odası, özel oda ve koridor mevcuttur. Ancak bina içinde sıvaları, boyaları dökülmüş, bazı kısım duvarlar hasarlıdır. Toplam 726 m2 alanlıdır.

FABRİKA YAN DEPOLAMA BİNASI: Bina ana fabrika binasının yan tarafında yer almakta olup, mevcut durumda Bina 3 katlı 503 m2 alan üzerine kurulu, duvarlarında, sıva ve boyalarında hasar mevcut olup, bu haliyle kullanılamayacak durumdadır. Bina çatılı, duvarlar tuğla duvarlı ve demir esaslı pencereli,tabanlar geçirimsiz beton tabakalıdır. Bina içinde farklı kısımlarda betonarme kolonlar mevcuttur.

FABRİKA BİNASI : Bina un fabrika binası olarak kullanılmaktadır. Bina 5 katlı 435 m2 alan üzerine kurulu, duvarlarında, sıva ve boyalarında hasar mevcut olup, bu haliyle kullanılamayacak durumdadır. Bina çatılı, duvarlar tuğla duvarlı ve demir esaslı pencereli,tabanlar geçirimsiz beton tabakalıdır.Bina içinde farklı kısımlarda betonarme kolonlar mevcuttur.Fabrika binası içinde öğütme yerleri, depolamalar, farklı ve diğer çalışma alanları mevcuttur. Fabrika ana girişi demir kapılı, pencereler demir parmaklıklı ve camlıdır. KULÜBE :Tek katlı yığma cinsinde yapılmış, 12 m2 alanlı,sıvalı ve boyalıdır. ÇEVRE DUVARI: parsel çevresinde 1,00- 1,5m. yüksekliğinde, 210 m. boyunda, sıvalıdır.Demir kapı mevcut. SAHA BETONU: Fabrika bina sahası, binalar harici yerler, hasırlı saha betonu ve mevcuttur. 370 m2 alanlıdır. Fabrika binası ve idare binaları betonarme karkas cinsinde yapılmış,yapılmış imalatların mevcut durumu, yapılış yılları dikkate alındığında idare binası %60, fabrika ve yan bina%60 yıpranma oranlarına mevcuttur. Satışa konu taşınmaz Bafra Mardar Mahallesin de yer almakta olup, üzerinde fabrika binası mevcut. Bafra Belediyesi imar alanı içinde kalmaktadır.Samsun Bafra Belediyesi sınırları içerisinde bulunan bu taşınmaz Samsun Sinop karayolu kenarında yer almaktadır.Çevresinde yapılaşma seyrek olarak vardır.Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Mardar Mah.Bafra / SAMSUN
Yüzölçümü : 4.389,52 m2
Arsa Payı : 205055/438952 ve hissesi
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 600.716,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BAFRA ADLİYESİ BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ BAFRA/ SAMSUN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/311 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR