SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samandağ/Alevışık Mahallesi'nde işyeri icradan satılıktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985713
Şehir : Hatay / Samandağ
: 35
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SAMANDAĞ AYNA 24.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/654 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu Samandağ - Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2018/654 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Hatay İli Samandağ İlçesi Alevışık Mahallesi 4706 Parsel 305,00 m2 yüz ölçümlü 1035/20736 arsa paylı Zemin Kat 11 Bağımsız Bölüm Sayılı dükkan vasıflı taşınmazın satışına karar verilmiştir. Bahse konu taşınmaz geometrik olarak üçgen şeklindedir. Topografik olarak düz bir yapıya sahip olup taşınmaz yol kotundadır. Bina zemin + ara kat + 2 kat şeklindedir. Bina çatışız ve yalıtımsız olup işyeri olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz 3A yapı sınıfında ve 25-30 yıllık binadır. Zemin kat 11 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz 35 m2 alana sahip olup iç merdivenlerle ara kata bağlanmaktadır. Taşınmazın yerleri seramik ve ön camekan aliminyumdur. Taşınmazın bulunduğu bölge sosya ekonomik açıdan tüm gelir düzeyi grubuna hitap eden ticaret bölgesindedir. Bölgede teknik altyapı ve belediye hizmetleri tamdır.
Arsa Payı :Tam
İmar Durumu :İmar planında konut alanı olarak planlanmış bitişik yapı nizamında 5 kattır.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu Samandağ - Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/654 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/04/2019
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR