GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şahinbey/K.Kızılhisar Mahallesi'nde dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907317
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKIZILHİSAR MAH. / SARIBAŞAK
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/216252 Esas
Muhammen Bedeli
:
30,336 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2016/216252 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah., Karanlık Dere Mevkii, 30 Cilt, 2915 Sayfa, 139 Ada, 1 Parselde Kayıtlı, 6.214,00 m² Yüzölçümlü, Ara Vasıflı Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların D Blok, 2.Bordum Kat, 9 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan 1/2128 Arsa Paylı, Garaj Vasıflı Tam Hisseli Taşınmazdır. Tapu Kayıtlarında taşınmazın cinsi garaj olarak belirtilmiş ise de mevcutta aradaki duvar kaldırılarak satışa konu diğer 10 nolu garaj ile birleştirilerek tek mekan haline getirilmiş ve mini market olarak kullanılmaktadır, market olarak kullanıldığı için duvarlarında raflar mevcuttur, duvarlara ince sıva üzeri plastik boya yapılmıştır, caddeye bakan cephesi cam ile kaplı olup demir korkulukla çevrelenmiştir, tabanı mozaik ile kaplıdır, yapı yaklaşık 10 yıllık olup yıpranması %10'dur,doğusunda Şehit Jandarma Er Emre Bakırcı Parkı, batısında Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu ile Kocatepe Ortaokulu, kuzey batısında Şahinbey 500 Evler Camisi, hemen yakınında İMKB Anadolu Lisesi bulunmaktadır, çevresi imarlı olarak yapılaşmıştır, belediye ve sosyal hizmetlerin tümünden faydalanmaktadır, şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır, ulaşım sorunu yoktur.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi: K.Kızılhisar Mah. 139 Ada, 1 Parsel, D Blok, 2.Bodrum Kat, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Garaj Şahinbey / GAZİANTEP
Arsa Payı : 1/2128
Kıymeti : 30.336,52 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : A-3 Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: Bila tarih ve bila yevmiye sayılı, 24.10.2002 tarihli Yönetim Planına dair şerh beyanı bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan Hacizlidir, Kaydında başkaca dosya hacizleri de bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah., Karanlık Dere Mevkii, 30 Cilt, 2916 Sayfa, 139 Ada, 1 Parselde Kayıtlı, 6.214,00 m² Yüzölçümlü, Ara Vasıflı Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların D Blok, 2.Bordum Kat, 10 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan 1/2128 Arsa Paylı, Garaj Vasıflı Tam Hisseli Taşınmazdır. Tapu Kayıtlarında taşınmazın cinsi garaj olarak belirtilmiş ise de mevcutta aradaki duvar kaldırılarak satışa konu diğer 9 nolu garaj ile birleştirilerek tek mekan haline getirilmiş ve mini market olarak kullanılmaktadır, market olarak kullanıldığı için duvarlarında raflar mevcuttur, duvarlara ince sıva üzeri plastik boya yapılmıştır, caddeye bakan cephesi cam ile kaplı olup demir korkulukla çevrelenmiştir, tabanı mozaik ile kaplıdır, yapı yaklaşık 10 yıllık olup yıpranması %10'dur,doğusunda Şehit Jandarma Er Emre Bakırcı Parkı, batısında Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu ile Kocatepe Ortaokulu, kuzey batısında Şahinbey 500 Evler Camisi, hemen yakınında İMKB Anadolu Lisesi bulunmaktadır, çevresi imarlı olarak yapılaşmıştır, belediye ve sosyal hizmetlerin tümünden faydalanmaktadır, şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır, ulaşım sorunu yoktur.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi: K.Kızılhisar Mah. 139 Ada, 1 Parsel, D Blok, 2.Bodrum Kat, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Garaj Şahinbey / GAZİANTEP
Arsa Payı : 1/2128
Kıymeti : 25.537,43 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : A-3 Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: Bila tarih ve bila yevmiye sayılı, 24.10.2002 tarihli Yönetim Planına dair şerh beyanı bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan Hacizlidir, Kaydında başkaca dosya hacizleri de bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 11/03/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/216252 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.28/11/2018
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR