RİZE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Rize/Portakallık Mahallesi'nde 1/2 hisse paylı dükkan icradan satılıktır

RİZE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996853
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : PORTAKALLIK MAH. / RİZE
: 280
Bölüm / Oda Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6800 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Rize Adliyesi İç Kısım, İcra Müdürlüğü Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE İCRA DAİRESİ

2017/6800 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ana taşınmaz Rize İli, Merkez İlçesi, Portakallık Mahallesi,Rize Hopa Şoşesi Mevkii 902 ada 19 parselde kain 38 nolu Dükkan niteliğindeki taşınmaz satışa konudur. Satışa konu taşınmazda borçlunun hissesi 1/2'dir. Bağımsız Bölümün içinde bulunduğu ana bina 1 Bodrum, 1 Zemin,ve 12 Normal kat olmak üzere toplam 13 katlı betonarme binadır. inşaat ruhsatı olup, yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır. Binanın dış cephesi mantolama yapılmış olup sıvalı ve boyalıdır. dükkanın zemin kat düşemeleri suni granit ile kaplı olup duvarları ve tavanı saten boyalıdır. Asma kata bir merdiven ile bağlanmıştır. Asma katın döşemeleri laminat kaplı olup duvarları, tavanı saten boyalıdır. Yapı ruhsatında olmayan asma katta 1 adet mutfak, 1 adet mescit, ofis ve 1 adet depo ve teşhir salonu bulunmaktadır. Dükkanın kat yüksekliğinden istifade edilerek yapı ruhsatında olmayan asma katın çelik konstrüksiyon yardımıyla yapılmış olup asma kat yapı ruhsatına aykırıdır. Karadeniz sahil yoluna sıfır ve ön cephelidir. Rize Şehir Merkezine (Valilik))yaklaşık 3,5 km uzaklıktadır. Dükkan alanı büyük olup rahat kiralanabilecek durumdadır. Dükkanın brüt alanı 280,00m2'dir.
Adresi : Portakallık Mah., Menderes Bulvarı, 424A Rize/Merkez
Arsa Payı : 592800/24304800 İmar Durumu : Konut Sahası ve Ayrık Nizam 7 Katlı
Kıymeti : 1.400.000,00 TL(Borçluya düşen hisse değeri)
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Rize Adliyesi İç Kısım, İcra Müdürlüğü Önü

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6800 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekir.
7- İşbu satış ilanı taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tümüne tebliğe gönderilmiş olup tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK 127 maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.10/05/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR