ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pursaklar/Saray'da 103 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925545
Şehir : Ankara / Pursaklar
Semt-Mahalle : SARAY FATİH MAH. / PURSAKLAR
: 103
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9104 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:50
Satış Yeri
:
ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 YENİ 3 NOLU MEZAT SALONU ALTINDAĞ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2018/9104 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı :Ankara İli Pursaklar İlçesi Saray Mah.ada no: 1640,parsel no: 1,ana taşınmaz niteliği:Arsa,1.normal kat,2 nolu bağımsız bölüm konut niteliğinde taşınmaz.
Özelikleri :Satışı yapılacak taşınmazın bulunduğu bölge çarşı, pazar, alışveriş merkezleri, okul, hastane, semt pazarı, toplu taşıma araçlarına ait duraklara yakın konumlu olup, ayrıca son dönemlerde taşınmaz değerlerinde olumlu yönde artış olduğu gözlemlenmiştir. Bölgede resmi kurumlar, ticari kuruluşlar ve bir çok ticari amaçlı şirketler vardır. Alım ve satın hareketliliği orta seviyelerde olup genel hatlarıyla iskan amaçlı oturum için kullanılan bir bölgedir. Bölgede genel hatlarıyla site tarzı yapılar ve apartman tipi yeni tarz imarlı yapılarında bulunduğu konut alanları mevcuttur. Gayrimenkul piyasası orta seviyelerdedir. Şehir merkezine ulaşım sorunu yoktur.Ana Binanın Genel Özellikleri;Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı olup 1 bodrum, zemin ve 7 normal katlı olup normal katlarında 4¹er daire mevcuttur. Bodrum girişli binadır.Zemin katında dükkanlar vardır.Dış cephe ısı yalıtım esaslı mantolamalı olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır.Derz süslemelidir.Binanın ana giriş kapısı demir ve rüzgarlığı ahşap doğrama kapıdır.Binanın giriş dış zemini andezit ve iç sahanlığı mermer kaplıdır.Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, girişte merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva+plastik boya kaplıdır.Her kata çalışan aktif asansörü vardır.Binada elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.Satışı yapılacak taşınmazın özellikleri;Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, Wc ve 2 adet balkon vardır. Ayrıca konutun kullanımına açık teras alanı vardır.Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır.Islak hacimlerden mutfak ve antre zemini laminat, banyo, ebeveyn banyosu ve WC zemini seramik kaplıdır.Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları alçı sıva+plastik boya, banyo, ebeveyn banyosu ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Mutfakta mermerit tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde balon kapak esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur.Banyoda Hilton tipi lavabo, duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır.Ebeveyn banyosunda lavabo, duş teknesi ve kabini ve klozeti vardır. Wc'de lavabo ve tuvalet taşı vardır.İç kapıları panel pres kapıdır.Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır.Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Yerinde yapılan ölçümler sonucunda meskenin net kullanım alanı balkonlar hariç 103,00 m² ölçülmüştür. Balkonlar toplam alanı 21,00 m² dir. Satış işlemine konu mesken dükkanının tavanı ile aynı seviyede olduğundan zemin kattaki dükkanın tavanı meskenin terası pozisyonunda olup açık terasın alanı 46,40 m² olarak ölçülmüştür. Mesken 2 cepheli ve güneş görür şeklindedir. Mesken keşif günü 14/09/2018 itibari ile boş olup borçlu tarafından açılmıştır.
Adresi :Saray Mah. Turgut Reis Sokak 25 kapı no.lu Onur Apartmanı 1.Normal Kat 2 no.lu konut Pursaklar/Ankara
Yüzölçümü : 1.147,00 m²
Arsa Payı : 78/1147
İmar Durumu : Ankara İli Pursaklar İlçesi imarın 1640 ada 1 parselin imar durumu emsal 1.60, Hmin:4 kat olup konut parselidir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %8(Satış tarihinde güncel KDV oranı uygulanır)
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüzün 2018/9104 esas sayılı dosyasından İİK'nun 150/C şerhi mevcuttur.Tapu kaydı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 YENİ 3 NOLU MEZAT SALONU ALTINDAĞ/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9104 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR