POZANTI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pozantı/Zafer Mahallesi'nde 151 m² işyeri icradan satılıktır (hisse satışı)

POZANTI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978408
Şehir : Adana / Pozantı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POZANTI
: 151
Yayınlandığı Gazeteler

5 AĞUSTOS 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/79 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
95,509 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:20
Satış Yeri
:
POZANTI BELEDİYESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ - POZANTI/ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POZANTI
İCRA DAİRESİ

2018/79 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre;satışa konu işyeri (dükkan) 7 katlı apartmanın zemin kat 1 nolu bağımsız bölümündeki brüt 151.72 m2 yüz ölçümlü işyerinin caddeye bakan PVC çerçeve ile camekanlı kapısı olduğu;zemin kaplamalarının karo seramik,duvarlar plastik badana olduğu,halen boş ve kilitli olduğu keşif anında tespit edilmiştir.Yapının bulunduğu bölge ilçenin çok katlı yeni yapılaşma alanında,düzgün bir yapılaşma bölgesinde,ticari ve konut alanına müsaadeli imar düzenindedir.İlçe merkezine yakın mesafededir ve her türlü belediye hizmetlerinden istifade edebilecek konumdadır.Bu hususlar değer artırıcı ayrıntılardır.Civardaki arsalarda bulunan eski binalar yıkılarak çok katlı yeni yapılaşmalar,sağlık ocağı ile ilk öğretim okulu arasındaki konumu dikkate alınmış;imar durumu ve diğer tüm hususlar ışığında değer tespit edilmiştir.Taşınmazın içindeki inşa edilmiş 7 katlı betonarme apartman ana binasının,yapı yaklaşık maliyetleri tebliğindeki listenin III.sınıf B gurubuna uygun olduğu belirlenmiştir.Taşınmazın
(1 nolu bağ.bölüm işyeri) BORÇLUYA AİT 1/2 HİSSESİ SATILACAKTIR.
Adresi : Adana İli Pozantı İlçesi,Zafer Mahallesi 28 Ada 33 Parsel Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 151,72 m2 - 1/2
Arsa Payı : 48/1109
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde,bitişik nizam 10 kat (B-10) ticari konut alanı olarak planlıdır
Kıymeti : 95.509,44 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : POZANTI BELEDİYESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ - POZANTI/ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/79 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR