BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi/Soğukkuyu'da dükkan mahkemeden satılıktır (Çoklu satış)

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982552
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SOĞUKKUYU MAH. / HÜRRİYET
: 155
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
309,200 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Bursa ili Osmangazi ilçesi Soğukkuyu Mahallesi 617 Ada 2 parsel,396,63m2 yüzölçümlü,48/320 arsa paylı,Tapuda Depolu dükkan vasfıyla kayıtlı Bodrum Zemin 6.Nolu Bağımsız bölüm sayılı taşınmaz olup,Zemin katta Dükkanlar Tapu kaydında ayrı Tapuları bulunan(6)ve(7)Bağımsız Bölüm Numaralı Dükkanlar olmakla beraber Mahallinde Her iki Dükkan arasındaki Duvar kaldırılarak bir dükkan halinde Kokoreççi Fazıl Usta adı altında faaliyet gösteren lokanta vasfında iş yeridir. (6)bağımsız bölüm numaralı Dükkan zemin katta 68m2 alanlı , yerler seramik , kapı ve pencereler PVC Plastik doğramadır. Bodrum kat Bitişiğindeki garaja kapı açılmış , zemin kattan merdivenle inildiği gibi caddeden de kapısı olan bodrum kat 87m2 alanlı , yerler şap betonu duvarlar sıvalı ve badanalı olup, halihazırda depo olarak kullanılmaktadır. Halihazırda asma katı olmakla beraber projesinde asma kat bulunmamaktadır. Hürriyet Caddesine cepheli konumda , Şehir Merkezine uzak olmakla beraber , ulaşımın devamlı ve kolay olduğu ,kamu Kurum ve Kuruluşlarının Tüm Hizmetlerinden faydalanan , her türlü alt mevcut bir Bölgede bulunmaktadır.Tapu kayıt örneğinin İrtifaklar hanesinde 9/48 Hissesinin İntifa hakkı Nurettin TEMOÇİN Emre'ye aittir şerhi bulunmaktadır ve bu şerhle yükümlü olarak satılacaktır.
Adresi : Soğukkuyu Mahallesi Hürriyet CaddesiNo:3 Osmangazi / BURSA
Yüzölçümü : 396,63 m2
Arsa Payı : 48/320
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Hürriyet –Adalet –İstiklal –Soğukkuyu—Karaman Mahalleleri Uygulama İmar Planı Değişiklikleri kapsamında Blok Nizam 3 kat H:9.50m Ticaret alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 309.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifaklar hanesinde9/48 Hissesininİntifa hakkıNurettin
TEMOÇİN Emre'ye aittir şerhi bulunmaktadır
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 05/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz;Bursa ili Osmangazi ilçesi Soğukkuyu Mahallesi 617 ada 2 parsel,396,63m2 yüzölçümlü,48/320 arsa paylı,Tapuda dükkan vasfıyla kayıtlı,Zemin Kat 7.Nolu Bağımsız bölüm sayılı taşınmaz;Dükkanlar Tapu kaydında ayrı Tapuları bulunan(6)ve(7)Bağımsız Bölüm Numaralı Dükkanlar olmakla beraber Mahallinde Heriki Dükkan arasındaki Duvar kaldırılarakbir dükkan halindeKokoreççi Fazıl Ustaadı altındafaaliyet gösteren lokanta vasfında iş yeridir. (6)Bağımsızbölüm numaralıDükkan ile birlikte kullanılmakta veBay , Bayan Tuvalet , ızgara ocak ve PVC Doğrama ile bölünmüş mutfak ve oturmamahallerinden ibaret 79m2 alanlı , yerlerseramik duvarlarfayans duvar kaplaması , tavan spot aydınlatmalı , kapı ve pencerelerPVC plastik doğramadır.Halihazırda asma katı olmakla beraber projesinde asma kat bulunmamaktadır.Hürriyet Caddesine cepheli konumda , Şehir Merkezine uzak olmakla beraber ulaşımın devamlı ve kolay olduğu ,kamu Kurum ve Kuruluşlarının Tüm Hizmetlerindenfaydalanan , her türlü alt mevcut bir Bölgede bulunmaktadır.Tapu kayıt örneğinin İrtifaklar hanesinde9/48 Hissesininİntifa hakkıNurettin TEMOÇİN Emre'ye aittir şerhi bulunmaktadır ve bu şerhle yükümlüolarak satılacaktır.
Adresi : Soğukkuyu Mahallesi,Hürriyet Caddesi No:3 Osmangazi / BURSA
Yüzölçümü : 396,63 m2
Arsa Payı : 48/320
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Hürriyet –Adalet –İstiklal –Soğukkuyu—Karaman Mahalleleri Uygulama İmar Planı Değişiklikleri kapsamında Blok Nizam3 katH:9.50m Ticaret alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 197.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifaklar hanesinde 9/48 Hissesinin İntifa hakkı Nurettin
TEMOÇİN Emre'ye aittir şerhi bulunmaktadır
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 05/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR