BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Sakarya'da 40 m2 büro icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941886
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / ULUMAHALLE
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5715 ESAS
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 10. İCRA DAİRESİ
2018/5715 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli ,Osmangazi İlçesi, Sakarya Mahallesi , Kıbrıs şehitleri caddesi, 5. Güler Sokakta kain ve tapunun 2625 ada, 11 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan, 4 katlı,4 kapı numaralı Banuşoğlu İş Merkezi Binasında 3. Kat 58 Bağımsız Bölüm numaralı Büro vasıflı iş yerinin satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.
Tapu Kaydı:
Dosya içerisinde mevcut tapu kayıt örneğine göre Kıymet takdirine konu, Sakarya Mahallesi , tapunun 2625 ada ,11 sayılı parselinde ,890.63 m2 yüzölçümünde ve Yüz Beş Bağımsız Bölümü Havi Kargir İş Hanı vasfı ile kayıtlı taşınmazda 6/896 arsa paylı 3. Kat 58 Bağımsız Bölüm Numaralı taşınmazın 1 / 2 payı borçlu adına kayıtlıdır
İmar Durumu:
Kıymet takdirine konu Sakarya Mahallesi ,2625 ada,11 parselde kayıtlı taşınmaz 1/1000 ölçekli İmar Planı kapsamında Bitişik Nizam 6 kat Ticaret Bölgesinde kalmaktadır.
Yapılan İnceleme ve Tespit:
Kıymet takdirine konu olan taşınmaz Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Sakarya Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi , 5.Güler Sokak 4 kapı numaralı , Betonarme kargas inşaat tarzında yapılmış 4 katlı, dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı ,iş hanı içi merdivenleri mermer kaplama , asansörlü genelde Avukatların bulunduğu 25 yıllık Banuşoğlu İş Merkezi binasında 3. Kat 58 bağımsız bölüm numaralı Büro vasıflı taşınmaz olduğu görülmüştür.
Kıymet takdiri yapılan taşınmaz 40 m2 alanlı , 2 oda halinde yerler laminat parke yer döşeme kaplaması , duvarlar saten badanalı , tavanlar kartonpiyerli ,kapı ve pencereler alüminyum doğrama olup, halihazırda kiracı tarafından Avukatlık bürosu olarak kullanılmakta olan büro vasıflı iş yeri olduğu görülmüştür.
Taşınmazın çevresi kıymet takdirine konu olan taşınmazla aynı niteliklere sahip iş yeri vasıflı binalar ile meskun , Bursa Adalet sarayı bitişiğinde Şehir merkezine yakın mesafede insan ve taşıt trafiği ile alışverişin yoğun olduğu , Kıbrıs Şehitleri caddesine 20 metre mesafede , sağlık, eğitim , alışveriş yerlerine yakın toplu ulaşım araçları ile şehrin diğer Bölgelerine ulaşımın devamlı ve kolay olduğu ,Belediye ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta olan , su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.Muhammen bedel 50.000,00 TL olup,KDV % 18'dir.
1. Satış Günü : 22/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5715 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR