BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Kuruçeşme'de iş merkezinin hissesi icradan satılıktır

BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00948340
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : KURUÇEŞME MAH. / ALTIPARMAK
Kat Sayısı : 3
Toplam m² : 96
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 22.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12938 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60,816 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
10.05.2019 10:45
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI (taşınmaz satış salonu) - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 19. İCRA DAİRESİ
2017/12938 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 4268 Ada, 8 Parsel, KURUÇEŞME Mahalle/Köy, MÜFREZ ODA Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz hisselidir. Satılacak olan hisse oranı 50/87'dir.
Beyan; Eski eserdir. 10.10.1991 YEV. 6304.
Beyan; Bu parsel üzerindeki binanın krokisinde ( A ) harfi ile gösterilen kısmı 9 nolu parsele 13,06 m²,( B ) harfi ile gösterilen kısmı yola 9.78 m² tecavüzlüdür.
Beyan; Birinci derece arkeolojik sit alanında kalmaktadır.12.04.2005. YEV. 4515
1.2-İmar Durumu:Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 15.02.2018 tarih ve 19697 sayılı yazısında Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Kuruçeşme Mahallesi 4268 ada, 8 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Muradiye Koruma Amaçlı İmar Planı kapsamında, 1. Derece arkeolojik sit sınırı dahilinde Tescilli Anıtsal Yapı ( Bursa Kale Surları Kalıntısı )parseli olup yapılacak her türlü uygulamada BKVKBK kararı alınması gerekmekte olduğu ve onaylı imar planı örneğinin ekte sunulduğu belirtilmektedir.
1.3-Mahalli Durumu:Kıymet takdiri yapılması istenilen ve 50 / 87 hisseli olup söz konusu taşınmaz Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Kuruçeşme Mahallesi, 2. Bayır Sok. Karasu İş Merkezi No: 43 adresinde, Zemin ve 2 Normal Kat olmak üzere toplam 3 katlı B.A Karkas nitelikte yapılmıştır.Yerinde yapılan ölçümlerde taşınmazın net kullanım alanı 96,86 m²,brüt alanı 111,39 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir. Kıymet takdiri yapılması istenilen taşınmaz;
Zemin Kat; 1 adet oda mahallinden teşkil edilmiş olup, 1 adet odanın zemin kaplaması laminant parke kaplamadır. Duvarlar sıva üzeri boyalıdır.
1. Normal Kat; 1 adet oda + mutfak, 1 adet oda ve banyo ? wc mahallinden teşkil edilmiş olup, 1 adet oda + mutfak ve 1 adet odanın zemin kaplamaları laminant parke kaplamadır. Duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfak alanı alt üst dolap arasında mermerit tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc alanı zemin - duvar kaplamaları seramik kaplamadır.
2. Normal Kat; 1 adet oda + mutfak, 1 adet oda ve banyo ? wc mahallinden teşkil edilmiş olup, 1 adet oda + mutfak ve 1 adet odanın zemin kaplamaları laminant parke kaplamadır. Duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfak alanı alt üst dolap arasında mermerit tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc alanı zemin - duvar kaplamaları seramik kaplamadır.Taşınmazın tüm pencereleri ve balkon kapıları çift camlı pvc profildir. Taşınmazın tüm iç kapıları ahşap ve pvc kapı olup, ana giriş kapısı çelik kapıdır. Isıtma sistemi için panel radyatör bulunmaktadır.Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva ve zemin kat duvarının 1 / 2 kısmı seramik kaplamadır. Taşınmaz bulunduğu yapının bodrum katında yarım bodrum bulunmaktadır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 2-3 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda olup, sağlık tesisi, eğitim tesisi ve sosyal donatı alanlarına yakın konumdadır. Belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri mevcuttur.
Adresi : Kuruçeşme Mah. 2. Bayır Sk. Karasu İş Merkezi No. 43 Adresinde Zemin Ve 2 Normal Kat Olmak Üzere Toplam 3 Katlı B.A. Karkas Nitelikte Yapılmıştır.Merkez / BURSA
Yüzölçümü : 111,39 m2
Arsa Payı :
Kıymeti : 60.816,38 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan; Eski eserdir. 10.10.1991 YEV. 6304.
Beyan; Bu parsel üzerindeki binanın krokisinde ( A ) harfi ile gösterilen kısmı 9 nolu parsele 13,06 m²,( B ) harfi ile gösterilen kısmı yola 9.78 m² tecavüzlüdür.
Beyan; Birinci derece arkeolojik sit alanında kalmaktadır.12.04.2005. YEV. 4515
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI (taşınmaz satış salonu) - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğleri iade olarak dönmesi durumunda İİK. 127. Mad. Göre gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçmesine,

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12938 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR