BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Güneştepe'de 40 m2 dükkan icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065874
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜNEŞTEPE MAH. / YUNUSELİ
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13139 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2018/13139 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : BURSA İli, OSMANGAZİ İlçesi, YUNUSELİ Mahallesi, 4898 Ada No, 2 Parsel No, 20/1418 Arsa Paylı, 709,00 m2 Yüz Ölçümlü, Arsa Ana Taşınmaz Nitelikli, Zemin Kat, 13 No lu Bağımsız Bölüm, Dükkan Bağımsız Bölüm Nitelikli Taşınmazın Tamamı.
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Güneştepe Mahallesi, Temelli Sokak, no: 5 adresindeki Gülhan-4 Apartmanı’nın, zemin katındaki bila kapı no’lu dükkandır. Taşınmaz, karşıdan bakış açısına göre, bina giriş kapısının sağ bitişik tarafında ve Temelli Sokak ile 693. Sokağı’nın kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde Yunuseli Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Yunuseli Mahallesi’nden ayrılarak, Güneştepe Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+5 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve 1 adet dükkan, normal katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.Halihazırda, boş durumunda olan söz konusu dükkanın dosyasındaki mevcut kat irtifaklı mimari projeleri üzerinden alınan ölçümlerine göre, net kullanım alanı 35,85 m2. ve teorik olarak hesaplanan bürüt alanı 40,00 m2. olup, tek bölümlüdür. Dükkanın tabanı tamamen beton ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Dükkanın giriş kapısı ve camekanlı çerçeveleri alüminyum profil olarak yapılmıştır. Kuzey ve doğu cepheli olan ve herhangi bir ısıtma sistemi bulunmayan dükkanınelektrik ve su gibi abonelikleri de tesis edilmemiştir. Ancak; Yerinde yapılan incelemelere göre, bina ortak kullanım alanı olan ve bitişiğinde yer alan depo bölümü ile aralarında olması gereken bölme duvarlarının yapılan tadilat sonucunda yıkılarak ve yerine alçıpan panel konularak müşterek kullanımlı durumuna getirilmesinden dolayı bağımsız bölüm niteliğini kaybetmiş olan söz konusu dükkanın, tekrar bağımsız bölüm haline gelebilmesi için, projesindeki ölçüler de dikkate alınmak sureti ile yıkılan bölme duvarlarının tekrar yerlerine yapılması ve müstakilen kullanılması gerekmektedir. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Hamitler Mezarlığı Çevresi Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında, plan üzerinde gösterilen çekme mesafeleri doğrultusunda, Hmax.: Serbest, E: 1.00 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası 2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13139 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR