BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Elmasbahçeler'de 22 m² büro icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964183
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ELMASBAHÇELER MAH. / ULUMAHALLE
: 22
Isıtma : Klima
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/2510 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
45,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 7. İCRA DAİRESİ
2010/2510 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 2179 Ada, 4 Parsel, Elmasbahçeler Mahalle, 32 Noluİşyeri/büro niteliğindeki bağımsız bölüm, Elmasmahçeler Mh. İnönü Cd. Öztürkler İş Hanı No.110/32 Osmangazi/BURSA'dadır. Toplam 8 katlı olarak inşa edilen ana yapıda katlar arası bağlantı asansör ve mermer kaplı merdivenle sağlanmaktadır. Ancak, iş hanının büyük bir kısmının boş durumda olması nedeniyle, asansör ve merkezi sistem kaloriferleri devre dışı bırakılmıştır. Ana yapının, 2.katında yer alan 32 nolu büro niteliğideki taşınmaz, kat koridorundan girişli tek hacimli, tek cephelidir. Döşeme kaplaması laminat parke, tavan ve duvarları sıvalı üzeri plastik boyalıdır.Tuvaleti kat holünde ortak alan içerisindedir. Elektrik aboneliği mevcut olan elektrikli cihazlarla ısıtılan büronun yaklaşık 22.50 m2 iç kullanım aşlanın da olduğu tespit olunmuştur. Bitişik nizam binalarla yapılaşarak yörenin meskun hale getirildiği, her türlü alt yapı hizmetlerinin ilgili kamu kurumlarınca giderilen parselin, yakın konumunda SGK, Bursa Adliye Binası, Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının yakın konumda olduğu, çevresine ulaşımın raylı ve motorlu araçlarla kolay bir şekilde yapıldığı görülmüştür.
Yüzölçümü : 591,27 m2 Arsa Payı : 20/1800
Kıymeti : 45.000,00 TLKDV Oranı : %18
Beyan : 2179 2 nolu parsel üzerindeki bina bu parsele 25.72 m2 tecavüzlüdür.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Bitişik Nizam H.18.50 m 6 katlı İnşaat alanında" kaldığı anlaşılmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/2510 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR