BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Demirtaş Dumlupınar'da 104 m² dükkan icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01017861
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ DUMLUPINAR MAH. / DEMİRTAŞ
: 104
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 28.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13531 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,400 TL
Birinci Satış Günü
:
15.08.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 16. İCRA DAİRESİ
2017/13531 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 Nolu Taşınmaz : Bursa İli Osmangazi İlçesi Demirtaş Mahallesi 216 ada 12 Parselde kayıtlı 309,53 m² yüzölçümlü altı katlı betonarme Apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazda bulunan 138/1184 arsa paylı 4 + Çatı katı 8 numaralı dublex konut cinsi bağımsız bölüm 315.000,00 TL muhammen bedel ve %1 KDV (287 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi) oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirtaş Dumlupınar Mahallesi, 2. Kuzey Sokak, no: 32 adresindeki Çuhadaroğlu Apartmanı’nın, 4. ve çatı katındaki 8 no’lu dubleks dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Bodrum ve zemin katlarında 2 adet dükkan, normal ve dubleks katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırdamesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (4.) katının bürüt alanı 87,00 m² ve üst (çatı) katının 93,00 m² olup, toplam bürüt alanı 180,00 m² ve toplam net kullanım alanı ise 148,00 m² dir. Dairenin giriş katı 1 adet oda, salon, antre, mutfak ve wc-lavabo, üst katı ise 2 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Katlar arası merdiven basamakları betonarme üzeri laminat parke ile kaplı olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin giriş katının kuzey cephesinde 1 adet balkonu ve çatı katının aynı cephesinde geniş terası mevcut olmakla birlikte, giriş katındaki balkonun tamamının önü ile çatı katındaki terasın 33,00 m² lik kısmının üzeri çelik konstrüksiyon direkler üzeri alüminyum sandwich paneller ve önü ise katlanabilir camekanlar ile kapatılmış, az bir kısmı ise açık teras olarak bırakılmıştır.Daire doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Nolu Taşınmaz : Bursa İli Osmangazi İlçesi Demirtaş Mahallesi 216 ada 12 Parselde kayıtlı 309,53 m² yüzölçümlü altı katlı betonarme Apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazda bulunan 180/1184 arsa paylı Zemin+Bodrum katı 9 numaralı dublex dükkan cinsi bağımsız bölüm 397.800,00 TL muhammen bedel ve %1 KDV (287 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi) oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirtaş Dumlupınar Mahallesi, Sanayi Çevre Yolu Caddesi, no: 68/B adresindeki dubleks dükkandır. Taşınmaz, 2. Kuzey Sokak, no: 32 adresindeki Çuhadar Apartmanı’nın, bodrum ve zemin katında yer almakta olup, Sanayi Çevre Yolu Caddesi’ne cepheli konumundadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Bodrum ve zemin katlarında 2 adet dükkan, normal ve dubleks katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda işyeri amaçlı olarak kullanılan söz konusu dükkanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (bodrum) katının bürüt alanı 25,00 m² ve üst (zemin) katının 128,00 m² olup, toplam bürüt alanı 153,00 m² ve toplam net kullanım alanı ise 138,00 m² dir. Dükkanın üst katında geniş salon, mutfak, 1 adet depo odası ve wc-lavabo bölümleri mevcut olmakla birlikte, giriş katı tek bölümlüdür. Giriş katındaki bölümün tabanı seramik, üst kattaki salon ve mutfak bölümlerinin mineflo ve depo odasının beton üzeri şap ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Katlar arası merdiven basamakları betonarme üzeri mermer ile kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu olan dükkanın 1 kanatlı olan giriş kapısı ve pencere çerçeveleri ise çift camlı PVC profildir. Herhangi bir ısıtma sistemi bulunmayan söz konusu dükkan, kuzey, güney ve doğu cepheli olup, elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.
Ancak; Mahallinde yapılan incelemelerinde, söz konusu dükkanın aynı borçluya ait olan bitişik cephesindeki 10 bağımsız bölüm (68/A kapı) no’lu dükkan ile aralarında olması gereken bölme duvarlarının yıkılarak ve yerine PVC profil malzeme ile bölme panelleri arasına kapı yapılarak birleştirildiği ve aynı kiracı tarafından müştereken kullanıldıkları, ayrıca üst kattaki depo odasının dükkandan bağımsız olarak borçlu tarafından depo olarak kullanıldığı ve girişinin ise sadece bina içerisinden yapılabildiği görülmüştür.
Mevcut durumu itibarı ile bağımsız bölüm niteliğini ve bütünlüğünü kaybetmiş olan söz konusu dükkanın tekrar bağımsız bölüm haline gelebilmesi için projesindeki ölçülere uyulması kaydı ile ara bölme duvarlarının yerlerine yapılarak müstakilen kullanılması ve ayrılmış olan depo odasının dükkan içerisine dahil edilerek bütünlüğünün sağlanması gerekmektedir.
1. Satış Günü : 15/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Numaralı Taşınmaz: Bursa İli Osmangazi İlçesi Demirtaş Mahallesi 216 ada 12 Parselde kayıtlı 309,53 m² yüzölçümlü altı katlı betonarme Apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazda bulunan 140/1184 arsa paylıBodrum katı 10 numaralı dükkan cinsi bağımsız bölüm 270.400,00 TL muhammen bedel ve %1 KDV (287 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi) oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirtaş Dumlupınar Mahallesi, Sanayi Çevre Yolu Caddesi, no: 68/A adresindeki dükkandır. Taşınmaz, 2. Kuzey Sokak, no: 32 adresindeki Çuhadar Apartmanı’nın, bodrum ve zemin katında yer almakta olup, Sanayi Çevre Yolu Caddesi’ne cepheli konumundadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Bodrum ve zemin katlarında 2 adet dükkan, normal ve dubleks katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda işyeri amaçlı olarak kullanılan söz konusu dükkanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 104,00 m2. ve net kullanım alanı ise 93,00 m2. olup, içerinde geniş atölye salonu ile wc-lavabo bölümü bulunmaktadır. Salonun tabanı seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dükkanın 1 kanatlı olan giriş kapısı ve camekanlı çerçeveleri ise çift camlı PVC profildir. Herhangi bir ısıtma sistemi bulunmayan söz konusu dükkan, güney ve doğu cepheli olup, elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.
Ancak; Mahallinde yapılan incelemelerinde, söz konusu dükkanın aynı borçluya ait olan bitişik cephesindeki 9 bağımsız bölüm (68/B kapı) no’lu dükkan ile aralarında olması gereken bölme duvarlarının yıkılarak ve yerine PVC profil malzeme ile bölme panelleri arasına kapı yapılarak birleştirildiği ve aynı kiracı tarafından müştereken kullanıldıkları görülmüştür.
Mevcut durumu itibarı ile bağımsız bölüm niteliğini kaybetmiş olan söz konusu dükkanın tekrar bağımsız bölüm haline gelebilmesi için projesindeki ölçülere uyulması kaydı ile ara bölme duvarlarının yerlerine yapılması ve müstakilen kullanılması gerekmektedir.
Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı blok nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
Taşınmazların Ortak Özellikleri : Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı blok nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 09.08.2018 tarih ve E.103705 sayılı yazılarında; Demirtaş Mahallesi, 216 ada, 12 parsel, 1/1000 ölçekli Demirtaş Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında, plan üzerinde gösterilen çekme mesafeleri doğrultusunda, Hmax.: 15,50 m., blok nizam, 5 kat ticaret alanında kalmaktadır.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13531 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR