BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Demirtaş Barbaros'da 103 m2 dükkan icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927921
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ BARBAROS MAH. / DEMİRTAŞ
: 103
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10563 ESAS
Muhammen Bedeli
:
238000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
16.04.2019 09:30
Satış Yeri
:
İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 15. İCRA DAİRESİ
2018/10563 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, 7689 Ada, 2 Parsel, Demirtaş Barbaros Mahallesi, Zemin kat, 18 bağımsız bölüm sayılı dükkan nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Taşınmaz Demirtaş Barbaros Mahallesinde Panayır Caddesine cephelidir.Taşınmazın ön kısmında sosyal donatı alanları yer almakta olup kuş uçuşu Eski Gemlik Caddesine 30 m, Namık Kemal Caddesine 50 m, İnönü Caddesine 360 m, Demirtaş Belediye Binasına 530 m, Bursa Çevre Yoluna 600 m, Bursa – Heykel Şehir Merkezine 10,40 km mesafede yer almaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul bitişik nizam B.A. Karkas sistemde inşa edilmiş 3 yıllık binadır. Taşınmazın bulunduğu bina, Zemin Kat + 4 Normal Kat + Çatı Kat olmak üzere toplam 5 katlı olup binanın normal katların her birinde dörder daire yer almaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Binanın dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, zemin katın duvarları kompozit panel kaplı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, çatısı single kaplıdır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz zemin katta yer alan dükkan olup cephesi kuzeydoğu yönündedir. Keşif esnasında mahallinde yapılan incelemelerde halihazırda “Kervan Dondurma” isimli ticari işletme tarafından kullanılmakta olup taşınmazın içine girilememiştir. Dükkanın duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, zemini seramik kaplı, dükkan içi bölümlerin kapıları Amerikan kapılıdır. Dükkanın vitrini ve giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlıdır. Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Demirtaş Barbaros Mahallesi, Panayır Caddesi, Elit Yaşam Evleri, No:28 Zemin Kat D:18, Osmangazi/BURSA
Yüzölçümü : Brüt:119 m2, Net:103,50 m2
Arsa Payı : 119/2582
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 09.10.2018 tarih ve E.126825 sayılı yazısına göre satışa konu taşınmazın yer aldığı Osmangazi İlçesi, Demirtaş Barbaros Mahallesi, 7689 ada 2 parselin 1/1000 Ölçekli Demirtaş Uygulama İmar Planı kapsamında bitişik nizam 5 kat yapılaşma koşullu konut alanında kalmakta olduğu ve ilk yapı ruhsatı tarihinin 29.04.2015 olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 238.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi ve İİK.150/c şerhi vardır.
1. Satış Günü : 21/03/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10563 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR