BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Altınova'da dükkan icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911007
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ALTINOVA MAH. / BALIKLI
: 63
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8229 ESAS
Muhammen Bedeli
:
157,500 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 9. İCRA DAİRESİ
2018/8229 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Altınova Mahallesi 3195 ada 1 parsel nolu taşınmaz, 106.025,00 m² yüzölçümlü “1736 Bağımsız Bölümden Oluşan Betonarme 6 Katlı Çarşı 28 Katlı Yüksek Blok Cami ve Kütüphane” ana taşınmaz nitelikli olup, satılmasına karar verilen C3 Blok 2.Kat, 855 Nolu Bağımsız Bölümün (Dükkan) 4842/10602500 Arsa payı ile Tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
1/1 hissesi borçlu adına kayıtlı olan Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezinde (BUTTİM) yer alan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Altınova Mahallesinde Fuar Caddesine cepheli olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Altınova Mahallesi, İstanbul Caddesi No:424/5 Dükkan No:3182 adresinde yer almaktadır. Taşınmazın kuş uçuşu İstanbul Caddesine 265 m, Hilton Otele ve Özdilek AVM’ye 950 m, 11 Eylül Bulvarına 1,40 km, Bursa-Heykel Şehir Merkezine 5,95 km mesafede yer almaktadır.
Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul A, B, C, D, E Bloktan oluşan Çarşı Binaları, 28 Katlı Plaza Binası, Kültür Merkezi, Depolar ve Bağımsız Binalardan oluşmakta olan Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezinde (BUTTİM) yer almakta olup borçluya ait taşınmaz Çarşı Binalarından C3 Bloğun 2. Katında yer almaktadır.Çevre düzenlemesi ve peyzajının bakımlı olduğu gözlemlenmiş olan 21 yıllık ana gayrimenkulün dış cephesi cam giydirme cepheli, giriş kapısı otomatik kapılı olup Çarşı Bloklarında asansör bulunmaktadır.
Keşif esnasında dükkanın borçlu tarafından kullanıldığı anlaşılmış olup taşınmazın içine girilmiştir. Satışa konu taşınmaz C3 Blokta orta galeriye bakan kısımda yer almakta olup asansörlere, giriş çıkış kapılarına, kargo ve otoparka yakın bölümdedir. Yapılan incelemelerde fiiliyatta dükkanın tek odadan oluştuğu gözlemlenmiştir. Dükkanın vitrini alüminyum doğramalı ve camlı, giriş kapısı camlı, zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavanda dekoratif ışık bandı bulunmaktadır. Dükkanda wc bulunmamakta olup bay ve bayan wc’ler aynı katta ve ortak alanda yer almaktadır. Çarşı Bloklarının ısıtma sistemi merkezi sistem doğalgazlıdır. Taşınmazın heyetimizce yapılan incelemeler neticesinde toplam alanının 63,00 m² olduğu tespit edilmiştir.
Genellikle ticari amaçlı binaların yer aldığı, ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Altınova Mah., İstanbul Cad. No:424/5 Dükkan No:3182 Osmangazi/BURSA
Yüzölçümü : 63 m2
Arsa Payı : 4842/10602500
İmar Durumu : Satışa konu taşınmazın yer aldığı Altınova Mahallesi 3195 ada 1 parselin 1/1000 Ölçekli Yalova Yolu I.Bölge Uygulama İmar Planı kapsamında KAKS:2.00 h: serbest yapılanma koşullu toptan ticaret alanında (Buttim Tesisleri) ve yolda kalmakta olduğu ayrıca yapılan arşiv taramasında taşınmaza ait 21.08.1996 tarih ve 85/17 sayılı ruhsat sureti bulunduğu belirtilmektedir
Kıymeti : 157.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8229 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR