TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ortahisar Yalıncak Mahallesi'nde 70 m² dükkan mahkemeden satılıktır

TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051026
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : YALINCAK MAH. / BOZTEPE
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, Yalıncak Gülyalı Mahalle/köy, Yalı Mevkii Mevkii, 113 Ada, 7 Parsel,Zemin Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Ortahisar Belediyesi imar planı kapsamındadır. Taşımaz beledeyi sınırları içerisinde olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz sahil yoluna yaklaşık 230 m güney istikamette yalıncak mahalle merkezinden devam eden İstiklal Caddesi güzergahındadır. Caddeye cepheli olup köşe parseldir. Taşınmaz havaalanına 3,4 km, Şehir merkezine 7,5 km, Trabzon Adliyesine 2,7 Km mesafededir. Taşınmazın cephe olduğu İstiklal Caddesi mahalle içerisinden geçmekte olup ticari faaliyetlerin yoğun olduğu işlek bir caddedir. parselin etrafındaki yapılaşma büyük oranda tamamlanmıştır. Zemin kat 4 nolu dükkanın alanı yaklaşık 70m2 dir. Taşınmazın keşif günü boş olduğu kullanılmadığı tespit edilmiştir. Önceden Cafe-Restorant olarak kullanılmış olduğundan dükkanın arka kısımlarında zemin ve duvarlardaki seramikler halen durmaktadır. Zemin kaplaması laminat parke olup kullanılamayacak kadar eskimiş durumdadır. Tuvaleti ve lavobosu bulunmaktadır. Dış cephe doğraması ahşap ve renkli pvc' dir. Dükkan ve yol arasındaki kısımda alüminyum korkuluk bulunmaktadır.
Adresi : Yalıncak Gülyalı Mahallesi İstiklal Caddesi No:34/AOrtahisar / TRABZON
Yüzölçümü : 133,28 m2
Arsa Payı : 2/18
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İskan sahasında olup Blok nizam 4 kat yapılaşma müsaadesi bulunmaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR