TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Fatih mahallesinde dükkan icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892361
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / BOZTEPE
: 239
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5669 ESAS
Muhammen Bedeli
:
65,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu) Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/5669 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 845 Ada, 65 Parsel, FATİH Mahalle, ZEMİN KAT 8 NOLU BAĞ. BÖLÜM DÜKKAN dır. İlin en eski yerleşim yerlerinden Fatih Mahallesi sınırları içindedir. Taşınmazın hemen güneyinde Yavuz Selim Bulvarı, kuzey kısmında ise Trabzonspor bulvarı bulunmakta olup, Karayolları İl Misafirhanesi ve Fatih Devlet Hastanesi, yurt, özel hastanesi, İÖO, Anadolu, Ticaret, Teknik, Sağlık , Meslekve Endüstri Liseleri, Avni Aker Stadyumu, Valilik ve bağlı kurumlar, çarşı-pazar ve marketlere yürüme mesafesindedir. Daha çok orta-yüksek gelir grubuna sahip insanların ikamet ettiği bir bölge özelliği taşımaktadır. Parsel üzerinde bulunan bina Tanjant ve Fatih caddesinin arasında kalan menekşe sokakta bulunmaktadır. Zemin kat dükan artı 3 normal kattan oluşmaktadır. Binada iki adet dükkanlar, normal katlarda ise ikişer mesken bulunmaktadır. Binada doğal gaz bağlantısı yapılmış olup cephe BTB kaplı, dış doğramalar alüminyum doğrama olup çatı örtüsü mevcuttur. Yaklaşık 20 yıllık olduğu anlaşılan binada imalet eksiği yoktur. 8 nou dükkan gün ışığından faydalanmaktadır. keşif anında dükkan kapalı olup mesken özellikleri tespit edilememiştir. Benzer dükkan özelliklerinden hareketle zeminler seramik, duvarlar plastik boyalı olduğu ve dış cephenin alüminyum doğrama olduğu tespit edilmiştir. Onaylı projeden hareketle taşınmazın kullanım alanı 22 m2,brüt alanı ise25 m2 olarak ölçülmüştür.
Adresi : Fatih Mah. Menekşe Sokak Zemin 8 Ortahisar/TRABZON
Yüzölçümü : 239,18 m2(Ana parsel arsası)
Arsa Payı : 1/17
İmar Durumu : İskan sahasındadır. Bitişik nizam 4 kata imarlı,
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu) Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5669 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR