ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaca'da 90 m2 büro icradan satılıktır

ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960371
Şehir : Muğla / Ortaca
Semt-Mahalle : BEŞKÖPRÜ MAH. / ORTACA
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEYEGE HABER 08.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/288 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ

2018/288 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Ortaca İlçe, 308 Ada, 24 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, 2. Kat 22 Nolu Bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Otogara yakın olup, ilçe merkezinde merkezi konumdadır. çevresinde zemin aktı dükkan, üst katları konut amaçlı 5 katlı binalar mevcuttur.Taşınmaz betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Tapu kaydında niteliği büro olarak geçmektedir.Taşınmaz ana binanın 2. katında 22 nolu bağımsız bölümdür. Kullanıcı tarafından kullanım şartlarına göre bilme yapılarak oda sayısı artırılmıştır. Bölmeler çelik kontriksiyon betopan ile bölünmüştür. Odalar ufaktır. Taşınmaz 90 m2 kullanım alanına sahip olup, 3 ufak oda, giriş koridor, + oturma yeri holu ve WC'den ibarettir.Pencereleri plastik doğrama, oda tabanları laminant parke, ıslak hacimleri seramik kaplama, mutfak dolapları membran kapakdır. Ana binada asansör mevcut, dışı giydirme cephe, merdivenleri mermer kaplama, korkulukları aliminyumdur. Taşınmaz 6 tıllık binadır. Yapı kullanım izin belgesi vardır.
Adresi : Beşköprü Mah. Mustafa Özpirinç Sokak No:7 Daire:22 Ortaca / MUĞLA
Yüzölçümü : 909,61 m2
Arsa Payı : 66/24000
İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı Ortaca Belediyesi imar palanı içindeolup, 1/1000 uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat ticari + konut alanı içindedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/288 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR