ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Mamuca'da oto tamir dükkanı icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891924
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
: 195
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/101 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
107,500 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2017/101 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Mamuca Mah. Takkalı Mevkii, 699 parsel, 122 m2, Tarla ana taşınmaz nitelikli, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Adres: Emek Mah. Üçlü Sok. No: 2, Odunpazarı/Eskişehir. Taşınmaz Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı sınırları içerisinde kalmaktadır. Tarla vasfındaki taşınmazın üzerinde yan parsel olan 698 parsel ile birleştirilerek betonarme bir oto tamir dükkanı bulunmaktadır. Dükkanın çatı kısmı yığma olarak yükseltilmiş ve depo olarak kullanılmaktadır. Dükkanın net alanı yaklaşık olarak 195,00 m2 dir.Bina bakımsız olup iç kısmında sıva ve boya olmayıp dış cephede kısmi olarak vardır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %50 olabileceği kanaatine varılmıştır. 2017 yılı Odunpazarı Belediyesinin Arsa Rayiç Bedeli Üçlü Sokak için 166,08 TL/ m2 dir. Taşınmaz Eskişehir Adliyesine yaklaşık kuş uçuşu 2,2 kilometre, Cumhuriyet Bulvarına yaklaşık kuş uçuşu 250 metre, Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 3,6 kilometre mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kentsel dönüşüm alanı içerisinde kaldığından ayrıntılı planı daha sonra yapılacak alanda kalmaktadır. Kıymet takdiri yapılan taşınmazın konumu, ticari alanlara ve şehir merkezine mesafesi, alanı, belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanması, tarla vasfında olması, kentsel dönüşüm alanında bulunması, piyasadaki arz talep dengesi dikkate alındığında mevcut hali ile serbest piyasa değerinin 107.500,00 TL (yüzyedibinbeşyüzTL) olabileceği kanaatine varılmıştır.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 107.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası --- 2. Satış Günü : 28/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/11/2018 NOT: Tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR