NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nizip/Fatih Sultan Mahallesi'nde dükkan icradan satılıktır

NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926832
Şehir : Gaziantep / Nizip
Semt-Mahalle : FATİH SULTAN MAH. / NİZİP
: 37
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/751 Talimat
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU NİZİP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NİZİP
İCRA DAİRESİ

2017/751 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Nizip İlçe, 758 Ada, 415 Parsel, FATİH SULTAN Mahalle/Köy, 37 Nolu Bağımsız Bölüm Gayrimenkul Fıstıkcılar iş hanı, belediye sitesi olarak adlandırılan yapının dükkan niteliğinde B blok no 37 olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Zemin katı betonarme karkas inşaat sanafında olup inşaat alanı 37 m2 dir. Duvarlar sıvalı boyalı tabanı seramik döşeli, 1 kat la aynı kapı ve pencere özelliğinde sahip kapılar ve pencereler doğrama olup yağlı boya ile bayıla zemin kat büro ve depo olarak kullanılmakta. 1 kat 47 m2 olup kargir sınıfında kat mülkiyeti projesi harcinde yapılmıştır. Depo olarak kullanılmakta olup 10 yaşlarındadır.
Adresi : Fıstıkcılar Sitesi Belediye Blok No 37 Nizip Nizip / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 3.697,75 m2
Arsa Payı : 28/2166
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Toptan ticaret yapı adası
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : BAŞKACA HACİZLER MEVCUTTUR
1. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU NİZİP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/751 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR