BURSA İCRA DAİRESİ

Nilüfer/İhsaniye'de 335 m² dükkan icradan satılıktır

BURSA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024454
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
: 335
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9465 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,775,500 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:40
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
1. İCRA DAİRESİ
2017/9465 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 2099 Ada, 4 Parsel, İHSANİYE Mahalle/Köy, A Blok, Zemin Kat, 21 Nolu Bağımsız BölümTamamı borçlu şirket adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan İhsaniye Mahallesi, İsmetiye Caddesi, Avcı Sokak, no: 2 adresindeki Eski Dostlar Sitesi' nin, A blok, zemin katındaki 2-6/AB kapı nomaralı dükkandır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, 2 bodrum + zemin + 7 normal + dubleks katlı olmak üzere toplam 12 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, doğalgazlı merkezi kalorifer sistemli, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve bodrum katları otoparklıdır. Zemin katında dükkan, normal katlarının beherinde ise 2' şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda, kiracı F.S. tarafından FSM+Birebir Eğitim Kursu adı ile işyeri amaçlı olarak kullanılan söz konusu dükkanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 335,00 m². ve net kullanım alanı ise 300,00 m². olup, içerisinde yönetici odası, öğretmenler odası, 9 adet sınıf odası, antre, koridor ve 4 adet wc-lavabo bölümleri bulunmaktadır. Tüm bölümlerin tabanları seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan yüzeyleri de alçıpan asma tavanlıdır. Wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dükkanın 1 kanatlı olan giriş kapısı ve camekanlı çerçeveleri alüminyum profil, iç kapıları ise Amerikan paneldir.Pay ölçerli merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken veya büro amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 6 veya 7 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu, araç ve yaya trafiğinin işlek, ticari potansiyelin ise yüksek olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcut olduğu ayrıntısı dosyada mevcut bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi : İhsaniye Mahallesi, İsmetiye Caddesi, Avcı Sokak, No: 2 Adresindeki Eski Dostlar Sitesi?Nin, A Blok, Zemin Katındaki 2-6/Ab Kapı No?Lu Dükkandır Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 2.500 m2
Arsa Payı : 10/2320
İmar Durumu : İnşaat tarzı Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 08.09.2017 tarih ve E.124333 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mahallesi, 2099 ada, 4 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Fethiye-
Kıymeti : 1.775.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9465 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR