BURSA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Ertuğrul'da 96 m2 dükkan icradan satılıktır

BURSA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078943
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / ERTUĞRUL
: 272
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/140 ESAS
Muhammen Bedeli
:
612,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:05
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
6. İCRA DAİRESİ
2019/140 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 979 Ada, 6 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm
İMAR DURUMU : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul, 979 ada, 6 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Ertuğrul Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı'nda, Hmax.(Yükseklik): 12,50 mt. (4 kat) olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
MAHALLİ DURUMU : Söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Ertuğrul Mahallesi, Eflatun Sokak, no: 20 adresindeki Hilal Sitesi?nin, A blok, zemin katındaki bila kapı no'lu dükkandır. Taşınmaz, karşıdan bakış açısına göre bina giriş kapısının sol tarafındaki 2. dükkan sırasında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal katlı olmak üzere toplam 5 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü ve bodrum katı otoparklıdır. Zemin katında dükkan, normal katlarının beherinde ise 4? er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. Halihazırda, boş durumunda olan ve kullanılmayan söz konusu dükkanın, gerek mahallinde ve gerekse Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün arşiv bürosundaki kat irtifaklı mimari projeleri üzerinde yapılan inceleme, tespit ve ölçümlerine göre, bürüt alanı 272,00 m2. ve net kullanım alanı ise 244,60 m2. olup, geniş salon ile wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Salonun tabanı tamamen seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik, 2 kanatlı olan giriş kapısı ile camekanlı çerçeveleri alüminyum profil olarak yapılmıştır. Dükkanın herhangi bir ısıtma sistemi ile elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmamaktadır. Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu, araç ve yaya trafiğinin az, ticari potansiyelin ise düşük olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Ertuğrul Mh. Eflatun Sk. Hilal Sit. A Bl. No:20 Zemin Kat Nilüfer Bursa
Yüzölçümü : 272 m2 (brüt), 244,60 m2 (net)
Arsa Payı : 354/9840
İmar Durumu : Yukarıda ayrıntılı açıklanmıştır.
Kıymeti : 612.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/140 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR