BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Demirci'de 90 m2 dükkan icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077946
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : DEMİRCİ MAH. / ÜÇEVLER
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11569 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
10. İCRA DAİRESİ
2018/11569 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli , Nilüferİlçesi, Demirci Mahallesi ,Atmaca sokakileÜlman sokakköşe parselde , Ülman sokak 25Kapı numarasında kainve tapunun4332ada ,4parsel sayılıtaşınmaz üzerinde bulunan5katlı , KasımoğluapartmanıBBlokapartmanda, Bodrum kat ,(10)bağımsız bölüm numaralı ve halihazırda kapalı ve boşbulunan iş yeri vasıflı taşınmazaçık artırma sureti ile satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.
Tapu Kaydı :
Dosya içerisinde mevcut İpotek belgesine göre Bursa İli, Nilüferİlçesi , Demirci Mah. tapunun4332ada,4sayılı parselinde , 1330m2 yüz ölçümünde veana taşınmazı2 adet Beş katlıApartmanBinası ve Arsasıolan vasfı ile kayıtlı taşınmazda90/2456arsa paylıBBlokBodrum katta, (10) bağımsız bölüm numaralıDükkanVasfındaki taşınmazıntamamı borçlu adına kayıtlıdır.
Bursa İli, Nilüferİlçesi, Demirci Mahallesi, Atmaca sokak ileÜlman sokak , köşe parselde ,Betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış , Bodrum katı Dükkan vasıflı iş yeri üst katları konut Bodrum , zemin ve3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı , dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı yaklaşık 10 yıllıkKasımoğluapartmanı, Ülman sokak25Kapı numaralıB Blokapartmanınbodrum kat (10) bağımsız bölüm numaralı ve halihazırda boşiş yeri vasfındaki taşınmazdır.
Ttapu kaydında Dükkan vasfındaki taşınmaz90m2 alanlı , içerisinde tuvaletiolan Dükkan mahalliden ibaretyer döşeme kaplaması seramik, duvarlar saten badanalı ,kapı ve pencereler alüminyumdoğramadır.
Taşınmazın çevresi ve bitişiği söz konusu olan taşınmazla aynıniteliklere sahip genelde bodrumkatları işyeri normal katları konut olarak kullanılan çok katlı apartman blokları ilemeskun , Ticaretin vealış verişin kısıtlı olduğu , genelde mesken vasıflı yapıların bulunduğu yerde , şehir merkezine uzak olmakla beraber,şehir merkezi ile diğer bölgelerine mahalli vasıtalar ile ulaşımın devamlı ve kolay olduğu , eğitim vesağlık kuruluşları ilealış veriş merkezlerineyakın , Belediye ve tüm kamu kurum kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksizolarak yararlanmakta olan , su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcutolanbir bölgede bulunmaktadır.
İmar Durumu: BursaİliNilüfer İlçesi , DemirciMahallesi , 4332 ada , 4parselde kayıtlı taşınmaz1/1000 ölçekliNilüfer Güneybatı AksıGelişme BölgesiUygulama İmar Planıkapsamında Taban alanı kat sayısı0.40 , kat alanları kat sayısı 1.25, ön bahçe mesafesi 5.00m, yan bahçe mesafesi4.00m olan ayrık nizamkonut alanında kalmaktadır..
Yüzölçümü : 1.330,72 m2
Arsa Payı : 90/2456
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11569 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR