NEVŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir/Merkez'de fırın (5/8 hissesi) icradan satılıktır (çoklu satış)

NEVŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049740
Şehir : Nevşehir / Merkez
Semt-Mahalle : KARASOKU MAH. / ÇARŞI
Toplam m² : 32
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4003 ESAS
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Kapucubaşı Mahallesi 2. Sk. No:13/25 Yeni Kapalı Pazar Yeri Alt Katı Merkez / NEVŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.NEVŞEHİR1. İCRA DAİRESİ

2018/4003 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İli Merkez İlçe Karasoku Mahallesi 242 ada 27 parselde kayıtlı, 32,78 m2 yüzölçümlü, kargir fırın nitelikli taşınmazın borçluların 1/2 ve 1/8 olan hisselerinin toplamı olan 5/8'i satışa konudur. Yapı, parsele tam oturmakta olup, parsel büyüklüğü ile aynıdır. Binanın ön cephesi alüminyum camekan, zeminleri fayans seramik kaplıdır. Zemin katı halen fırın olarak kullanılan 2 katlı bir yapı mevcuttur. Yapı yığma olarak inşa edilmiş olup oldukça eskidir. Taşınmaz, ticari alan tanımında bitişik nizam 7 kat yapılaşmaya müsait bir imar adası içerisindedir. Konum olarak Nevşehir Şehir Merkezi'nde Atatürk Bulvarı üzerinde gayet merkezi bir konumdadır. Ticari işletmelerin ve büroların en yoğun olduğu bölgede ana yol üzerindedir. Taşınmaz topoğrafya olarak kısmen eğimli bir alandadır. Yol, su elektrik, çöp toplama hizmetleri gibi her türlü imar ve belediyecilik hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.
Adresi : Karasoku Mah. Atatürk Caddesi No:12 Merkez / NEVŞEHİR
Yüzölçümü : 32,78 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Nevşehir Belediyesi imar planı sınırları içerisindedir
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Bulunmamaktadır
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Kapucubaşı Mahallesi 2. Sk. No:13/25 Yeni Kapalı Pazar Yeri Alt Katı
Merkez / NEVŞEHİR
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İli Merkez İlçe Karasoku Mahallesi 242 ada 29 parselde kayıtlı, 13,35 m2 yüzölçümlü, kargir dükkan nitelikli taşınmazın borçluların 1/2 ve 1/8 olan hisselerinin toplamı olan 5/8'i satışa konudur. Yapı, parsele tam oturmakta olup, parsel büyüklüğü ile aynıdır. Binanın ön cephesi alüminyum camekan, zeminleri fayans seramik kaplıdır. Yapı yığma olarak inşa edilmiş olup oldukça eskidir. cephe olarak Ofis Göreme olarak bilinen binaya cephelidir.Taşınmaz, ticari alan tanımında bitişik nizam 7 kat yapılaşmaya müsait bir imar adası içerisindedir. Konum olarak Nevşehir Şehir Merkezi'nde Atatürk Bulvarı üzerinde gayet merkezi bir konumdadır. Ticari işletmelerin ve büroların en yoğun olduğu bölgede ana yol üzerindedir. Taşınmaz topoğrafya olarak kısmen eğimli bir alandadır. Yol, su elektrik, çöp toplama hizmetleri gibi her türlü imar ve belediyecilik hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.
Adresi : Karasoku Mah. Atatürk Caddesi Süer Sk. No:61 Merkez / NEVŞEHİR
Yüzölçümü : 13,35 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Nevşehir Belediyesi imar sınırları içerisindedir.
Kıymeti : 187.500,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Bulunmamaktadır
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Kapucubaşı Mahallesi 2. Sk. No:13/25 Yeni Kapalı Pazar Yeri Alt Katı
Merkez / NEVŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4003 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR