NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Nazilli/Yeşil Mahalle'de dükkan icradan satılıktır

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037861
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : YEŞİL MAH. / NAZİLLİ
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/709 TLMT
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
18.10.2019 11:20
Satış Yeri
:
ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

2.İCRA DAİRESİ

2017/709 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Nazilli İlçe, 1540 Ada, 18 Parsel, YEŞİL Mahalle/Köy, 1 (ZEMİN +ASMA KAT) Nolu Bağımsız BölümAna taşınmaz 636,25m2 lik alana sahip arsa vasfındadır. Değer tespitine konu kısmı taşınmaz üzerine inşa edilen binanın zemin Katındaki40/184 arsa paylı 1 bağımsız bölüm nolu dükkandır. Taşınmazın imar durumu; Blok nizamda, önden 5,00m, yandan 6,00m bahçe bırakılarak, TAKS 0,35, KAKS 2,45 olmak üzere 7 katlı yapılaşmaya müsait, ticaret bölgesindedir. Taşınmazın nitelikleri; Dükkan zemin katta, asma katlı, iskan ruhsatına göre 300,00m2 lik alana sahip, dış cephe doğramaları alüminyum, zemin katın tabanı seramik, asma katın tabanı laminant parke, hali hazırda mobilya mağazası olarak kullanılmakta, sıvalı, boyalı, alçı sıvalı, gömme aydınlatmalı, wcli, wc tabanı seramik, duvarları fayans,2001 yılında iskana açılmış yaklaşık 16 yıllık, bakımlı bir dükkandır. Bina betonarme-karkas sistemle yapılmıştır. Taşınmaz Atatürk Bulvarına cepheli, belediye ve imar planı sınırları içerisinde, etrafı yapılaşmış ve yapılaşmaya devam eden bir bölgede, her türlü alt yapı imkanlarından faydalanmakta, ulaşımı kolay bir yerde, ana caddeye cepheli, Kredi Yurtlar Kurumu yurduna 30,00m, Huzur evine 320m, Karşısında Petline benzin istasyonu mevcut, Sağlık ocağına ve semt parkına 150m, Nazilli Devlet hastanesine 800m, Nazlı Kız ana okuluna 420m mesafede, etrafının zemin katları genelde incir işletmeleri ve diğer işletmelerle çevrili, tali ticari merkez konumunda, m2 olarak büyük olması her türlü ticari işletmeye uyumlu olması nedeniyle tercih edilen bir niteliktedir.

Adresi : Yeşil Mah Atatürk Bulv Devamı No 161/A Nazilli / AYDIN

Yüzölçümü : 300 m2

Arsa Payı : tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 750.000,00 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 18/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası

Satış Yeri : ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/709 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR