İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Narlıdere/Altıevler Mahallesi'nde meyve bahçesi içerisinde restoran mahkemeden satılık

İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961948
Şehir : İzmir / Narlıdere
Semt-Mahalle : ALTIEVLER MAH. / NARLIDERE
Toplam m² : 4097
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Mahkeme Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
4,600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:25
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:25
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın;
Özellikleri : İzmir İli Narlıdere İlçesi Narlıdere mah. Narlıdere mevkii 22 Ada 5 Parselde muhtelif meyva bahçesi nitelikli taşınmazın üzerinde tek katlı restoran binasında 80 m2.kapalı alan 120 m2.teras alanı bulunmaktadır.Ahşap çatılı yapının pencere camları kırılmış boş durumdadır.Restoranın yanında tek katlı mutfak amaçlı kullanılmak üzere yapılmış demir konstrüksiyonlu pvc çatılı 72 m2.alanlı yapı mevcuttur.Bahçe içinde bay ve bayan tuvaleti olarak kullanılmak üzere iki bölümlü inşa edilmiş tek katlı yapı mevcut olup 12,50 m2.dir. Taşınmazın Yıldırım Kemal caddesi ve Yalçın sokağa bakan cephelerinin tel çit ile çevrili olduğu, Yıldırım Kemal caddesinden girişte demir kapı ve Yalçın sokak cephesinde kuyu bulunmaktadır.Taşınmazın bir bölümünde yer alan ağaçların yaşlı ve bakımsız oldukları, ön cephede limon selviler ile çit şeklinde peyzaj yapılmıştır. Bir kısım limon selvilerin kurumuştur.Taşınmaz üzerinde 40 adet 35 yaş civarında mandalin ağacı, 60 adet 45-50 yaş civarında mandalin ağacı, 26 adet 40 yaş civarında mandalin ağacı, 21 adet 45-50 yaş civarında portakal ağacı 1 adet 40 yaş civarında incir ağacı, 5 adet 4,5 m. Boyda limon selvi, 20 adet 4 m.boyda ligustrum ve 80 adet 80 cm.boyda limon selvi bitkisi bulunmaktadır.Taşınmaz İzmir-Çeşme otoyolu 365 m.mesafededir. Ulaşım ve taşıma imkanları iyidir.Etrafında yol elektrik su kanalizasyon vb.alt yapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri tamamlanmış ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanma imkanı bulunmaktadır.
Adresi : Altıevler mah.Yıldırım Kemal cad.no.16 Narlıdere İzmir
Yüzölçümü : 4.097 m2
İmar Durumu : Narledere İmar Müdürlüğünün 19.02.2018 tarihli yazıları ile taşınmazın 1/1000 ölçekli ayrık nizam, yüksekliği max 6.80 m, Max 2 kat, Derinliği imar plan notları ve PAİY'E göre, ön bahçe mesafesi min 5 m.arka bahçe min 5 m.komşu mesafesi min 5 m. Parselin 3.derece doğal sit alanı ve tarımsal niteliği korunacak alan olarak belirlenen bölgeye isabet etmekte olduğu bildirilmiş olup, imar plan notları ve ayrıntıları dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 4.600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 6 parseldeki kuyu müşterektir, İzmir 1 numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma kurulunun 3.derece sit alanı beyanı ile Balçova Belediye Başkanlığının haczinin bulunduğu bildirilmiştir.Bakırköy 2.İcra Müd. 2018/1884 esas ,İstanbul Anadolu 18.İcra Müd. 2018/37047 esas sayılı haciz şerhlerinin bulunduğu bildirilmiştir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:25 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:25 - 14:35 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR