MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 261 m² dükkan icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074293
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : 15 TEMMUZ MİLLİ İRADE MAH. / MERKEZKÖYLER
: 261
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 27.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/408 ESAS
Muhammen Bedeli
:
785,802 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi, Eski Su Tahsilat Veznesi önü, Hürriyet Polis Karakolu Karşısı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
2019/408 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 135 Ada, 122 Parsel, YEŞİLCE Mahalle/Köy, B BLOK-27 Nolu Bağımsız Bölüm Mevcut durumda köşk yapı olarak adlandırlan (şehirde Aksoy Yapı olarak bilinen) sitenin bodrum kat+zemin kat+ asma kat+ 5 normal katlı B bloğunun zemin katında konumlu 27 numaralı bağımsız bölüm olan, tapu sicilinde ve yerinde 'Dükkan' vasıflı olan, mimari projesine göre brüt 140,00 m2 ve asma katta 121,00 m2 olmak üzere toplam brüt 261,00 m2 olarak hesaplanmıştır. Dosya konusu dükkanın 3'e bölünmesi sonucu oluşan dükkanlardan 2'si halihazırda 'Göz D Grup Optik' adıyla faaliyette olup, diğer dükkan halihazırda boştur ve üzerinde ' Şifa Medikal' tabelası mevcuttur.Satışa konu taşınmazın yerinde 3 adet dükkan olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : 15 Temmuz Mahallesi, Muş-Bitlis Karayolu üzeri, Yeni Devlet Hastanesi Karşısı, Köşk Yapı/ Aksoy Yapı Sitesi, B Blok, Zemin Kat, Göz D Grup Optik, Merkez/ Muş
Yüzölçümü : 261 m2
Arsa Payı : 79/11662
İmar Durumu : İmar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 785.802,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızdan hacizli olup kaydında başkaca hacizler de mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi, Eski Su Tahsilat Veznesi önü, Hürriyet Polis Karakolu Karşısı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/408 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR