MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş/Merkez'de 25 m² dükkan icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038488
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : KÜLTÜR MAH. / MERKEZ
: 25
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4685 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,195 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2017/4685 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 72 Ada, 11 Parsel, KÜLTÜR Mahalle/Köy, Bankalar Cad. Mevkii, 1. Kat 25 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz bodrum kat+zemin kat+3 normal katlı binanın birinci katında yer almaktadır. Tapuda işyeri mahiyetindedir. Borçlu adına tam hisselidir. Oto kiralama olarak kullanılmaktadır. Net 21,79 m², brüt 25,77 m²'dir. Belediyenin yol, su, kanalizasyon ve elektrik gibi hizmetlerinden yararlanmaktadır. İmar sınırları içindedir. Yoğun nitelikli meskun mahaldedir. Şehir merkezine yakın olmasından dolayı kentsel imkanlardan yararlanma olanağı bulunmaktadır. Bina 32 yaşındadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede üst yapı henüz tamamlanmamıştır. Taşınmaz yapının 1. katında bulunduğundan müşteri potansiyali diğer dükkanlara nazaran düşüktür. Bağımsız bölümün caddeye bakan penceresi bulunmamaktadır.
Adresi : Kültür Mah. Hal Caddesi Büyükkent Pasajı 1. Kat No:10 Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 25,77 m2
Arsa Payı : 1000/62250
İmar Durumu : İmar planında yerleşik alan sınırları içerisindedir.Bitişik nizam zemin+asma+5 kat bitişik nizam lejantlı.
Kıymeti : 90.195,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyamız harici başka haciz vardır.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4685 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık

gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR