MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Güzelyalı Eğitim'de 44 m2 dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961283
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI EĞİTİM MAH. / MUDANYA
: 44
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1285 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2018/1285 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Eğitim Mahallesi, Çakaldere Sağlık Sokak Mevkii, 1963 ada, 6 nolu parsel; 269,95 m2 ARSA vasfıyle; 14/530 ARSA PAYLI A BLOK BODRUM KAT 8 NOLU DÜKKAN VASFIYLE; TAM hissesi,BORÇLU adına kayıtlı olduğu, bu taşınmaz üzerinde ipotek bulunduğu, Yönetim Planı tarihi olarak 17/05/2001 tarihinin beyan olunduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri : Taşınmazın; GÜZELYALI EĞİTİM Mah. YEŞİL BEYAZ Cad. No: 10 /A / 1 MUDANYA / BURSAadresinde kayıtlı olduğu, Yeşil Beyaz Cadde üzerinde yer alan yapının kullanılabilir durumda olduğu anlaşılmış, yerinde projeye göre bağımsız bölüm tespiti yapılarak incelemeye alınmıştır. Taşınmazın bulunduğu bina Bodrum Kat, Zemin kat, 1. Normal Kat ve Çatı katından havi betonarme karkas binadır. Bina yaklaşık 20 yıllık olup, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Dükkan girişleri bağımsız olup, Yeşil Beyaz cadde üzerinde bulunmaktadır. Taşınmaz; Bodrum Kat olarak anılsa da fiziki olarak Zemin kotunda ve Zemin katta konumlanmış durumdadır. Ekte yer alan onaylı projede mahal durumu belirlenmiştir. Bodrum Kat 8 Nolu Dükkan vasfındaki Bağımsız bölümün; tek bölümden teşkil olduğu görülmüştür. İncelenen dükkanın ilgili belediye olan Mudanya Belediyesinde projesi incelenmiş olup, ekte yer verilmiştir. Tek bölümden teşkil dükkanın yer döşemelerinin fayans düzeyinde olduğu, duvarların badanalı olduğu ve 'Bağdat Hurmacısı' adlı işletme tarafından kullanıldığı anlaşılmıştır. Projesinde belirtilen yüzölçümü brüt 44,00 m2'dir.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon İmarı Planı kapsamında, Hmax: 12.50 bitişik nizam 4 kat konut-ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Eğitim Mahallesi, Çakaldere Sağlık Sok. mevkii, 1963 ada, 6 nolu parsel; 269,95 m2 ARSA vasfıyle; 80/530 ARSA PAYLI A BLOK ZEMİN KAT 2 NOLU MESKEN VASFIYLE; TAM hissesi,BORÇLU adına kayıtlı olduğu, bu taşınmaz üzerinde ipotek bulunduğu, Yönetim Planı tarihi olarak 17/05/2001 tarihinin beyan olunduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri : Taşınmazın; GÜZELYALI EĞİTİM Mah. YEŞİL BEYAZ Cad. No: 10 / 2 MUDANYA / BURSA, Yeşil Beyaz Cadde üzerinden bina girişi bulunduğu, taşınmazın girişinin iki cephesinde müstakil girişe sahip iki adet dükkan vasfında bağımsız bölüm bulunduğu görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu binanın; Bodrum Kat, Zemin kat, 1. Normal Kat ve Çatı katından havi betonarme karkas bina olduğu, yine bu binanın yaklaşık 20 yıllık bir bina olduğu, dış kapısının alüminyum doğrama olduğu, merdivenlerinin ise mermer kaplama olduğu, dış cephesinin boyalı ve sıvalı olduğu görülmüştür. 'Kıymet Takdiri'ne konu taşınmaz; blokta 4 adet Mesken ve çatı katında 2 adet mesken ilavesi ile, 3 adet dükkandan teşkil edilmiştir. Binadaki tüm bağımsız bölümler kullanılabilir durumdadır. Abonelikler mevcuttur. A Blok Zemin Katta(fıziki olarak 1. Katta) yer alan 2 Nolu Mesken vasfındaki bağımsız bölümün mahalinde 2 nolu mesken olmadığı, numarataja göre 2 nolu, ancak; projesine göre benzer niteliklerdeki 1 Nolu bağımsız bölümün incelendiği ve bu taşınmazın emsal olarak alındığı, Al adlı bağımsız bölümün mahalinde yapılan incelemenin ardından; projesinde yer alan A2 adlı bağımsız bölümün ise; 2 oda, 1 salon, mutfak, hol, antre, WC, banyo, balkonlar hacimlerinden oluştuğu anlaşılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap pres kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri saten boya, banyo ve WCde tam duvar ile mutfakta 1/3 duvar fayans kaplamadır. Banyo+WC hacimlerinde vitrifiyeler porselen seramiktir. Yer döşemeleri ıslak satıhlarda ve holde; granit fayans kaplama olup, odalarda ve salonda ise laminat parkedir. Doğalgaz kombili ısıtma kullanılmaktadır. Salon 2 cephesindeki balkon katlamalı cam ile kapatılmıştır. Tüm aboneliklerin mevcut olduğu anlaşılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmazın yaklaşık brüt 77 m2, net 66 m2 yüzölçümlü olduğu anlaşılmaktadır.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon İmarı Planı kapsamında, Hmax: 12.50 bitişik nizam 4 kat konut-ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1285 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR