MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890324
Şehir : Mersin / Yenişehir
: 79
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/57 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 14:20
Satış Yeri
:
Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 8. İCRA DAİRESİ

2017/57 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu Kaydı: Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Bahçe Mahallesi, 666 ada, 13 no.lu parselde, 385,00 m² yüzölçümlü, 80/1540 arsa paylı Zemin Kat, 13 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN niteliğinde olup, taşınmazın tamamı borçlu Setra Petrol İnşaat Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına kayıtlıdır.
Taşınmazın Özellikleri: Parsel üzerinde Zemin+4 Normal Katlı, III-B Yapı Grubunda, betonarme karkas sisteminde inşa edilmiş apartman mevcuttur. Apartmanın zemin katında dükkânlar, normal katlarında ise meskenler mevcuttur. Dükkânlara ve apartmana giriş cepheden, 1305. Sokak üzerinden sağlanmaktadır. Apartmanın giriş kapısı cam çerçeveli demir doğrama, sıvalı ve boyalı, terası gezilebilen dam teras şeklindedir.
Zemin kat, 13 no.lu bağımsız bölüm DÜKKÂN;Apartman giriş istikametine göre soldan ikinci dükkandır, parselin batısında olup, sadece güney cephelidir. Dükkanın giriş kapısı ve camekanları cam mamulden imal edilmiş, korkulukları fotoselli daraba şeklindedir. Yer döşemeleri seramik döşeme, duvarları alçısıva üzeri saten boyalı, mutfak altı ve üstü dolapları takılı, wc yer ve duvar döşemeleri seramik döşeme olup, taşınmazın arkasında kalan yaklaşık yarısını kaplayan alın, yaklaşık 1 m kadar tabi zeminin altında kodda kalmaktadır. Bu bölüm iniş merdivenleri mevcuttur. Wc olarak kullanılan bölüm ise proje harici olarak dükkanın arkasında kuzeydoğu köşesinde yaklaşık 1 m yükseklikte, merdivenle çıkılan bölümdedir. Dükkanın iç mekanı komple yeni yapım malzemeleriyle yapılmıştir. Taşınmaz ortak alanlar hariç brüt: 86.95 m2 ve net 79.67m2 dir.
Konumu: Taşınmaz Yenişehir İlçesinin güneyinde, Muğdat Camiinin yaklaşık 300 m doğusunda konumludur. Bölge genel olarak ikamet amaçlı eski apartman ve sitelerin olduğu bölgedir. Taşınmazın yakın çevresinde yaklaşık 175 m güneyinde Adnan Menderes Bulvarı, yaklaşık 400 m kuzeyinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarına, yaklaşık 600 m doğusunda İsmet İnönü Bulvarı, 650 m güneydoğusunda Hiltonsa Oteli ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb. sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
Adresi :Gazi Mahallesi 1305 Sokak Tuna Apartmanı No: 6/E Yenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 385,68 m2
Arsa Payı : 80/1540
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Blok Nizam 5 (BL-5) Kat Konut Alanındadır
Kıymeti : 215.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydı: Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Çiftlik Mahallesi, 116 ada, 1 no.lu parselde, 2.746,00 m² yüzölçümlü, 20/2400 arsa paylı B Blok, Zemin Kat, 5 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN niteliğinde olup, taşınmazın tamamı borçlulardan Muharrem KESKİN (Ahmet oğlu) adına kayıtlıdır.
Taşınmazın Özellikleri: Parsel Bodrum+Zemin+9 Normal Katlı, IV-C Yapı Grubunda, betonarme karkas sisteminde inşa edilmiş apartman mevcuttur. Apartmanın zemin katında dükkânlar, normal katlarında ise meskenler mevcuttur.Apartmanın yapımına 29/06/1989 tarih ve 4/23 no.lu inşat ruhsatına göre başlandığı bilgisi Yenişehir Belediyesi tarafından verilmiştir.
B Blok, Zemin kat, 5 no.lu bağımsız bölüm DÜKKÂN; Taşınmazın bulunduğu B Blokla mimari projesinin vaziyet planında A ve B Bloklar gösterilmemiş, sadece B Blok gösterilmiştir. A Bloğa ilişkin projede A ve B Blok ayrımının yapılabileceği düşünülmüş ve A Blok projesine de bakılmıştır. Ancak A Blok projesinin vaziyet planı bölümünde parsel üzerinde iki adet blok çizilmiş, fakat elle (mühürsüz) A ve B Bloklar yazılmıştır. B Bloğun yeri; B Blok mimari projesinde bulunan ayırt edici özelliklere ve belirgin noktalara göre tespit edilmiştir. Şöyle ki: bağımsız bölümün bulunduğu parsel, doğu-batı uzantısında dikdörtgen şeklinde bir yapıya sahiptir. Projede ve Belediye Yazısı ekinde yer alan imar folyesinde,bağımsız bölümün bulunduğu parselin güneyi Silifke-Mersin Asfaltına cepheli olup, doğusu 170 Ada (Park Alanına) denk gelmektedir. Bu bölümde kalan bloğun B Blok olduğu, ayrıca 1. normal kat projesinden de görüleceği gibi katların balkonları dalgalı olmasına karşın, diğer blok (A) balkonları keskin çizgili şekildedir. (parsel üzerinde konumlu a ve b blokların yerinin mimari projelerde net bir şekilde belirtilmemiş olsası, bu taşınmazı alacak iyi niyetli üçünçü kişiler açısından kısıtlayıcı durumlar doğarabilir. örneğin: bu taşınmazlarla ilgili kredi kullanma, ipotek verme vb. finansal faydalardan yarlanma hususlarında bağzı bankalar açısından zorluklar ve kısıtlamalarla karşılaşabilir.) Buna göre alacak konusu 5 no.lu bağımsız bölüm taşınmaz dükkan, apartmana giriş (parselin doğusundan-parkın karşısından) yönünün sağında konumlu, doğu ve kuzey cepheli taşınmaz olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmaz projesinde tek hacimden oluşmasına karşın, yerinde giriş yönünün devamında, kaşınmazın yaklaşık 2/3'lik bölümü alçıpan ile ayrılmış ve mutfak ve oda şekline dönüştürülmüştür. Taşınmazın giriş kapısı ve camekanları (cephelerinin tamamı) camdan mamul, yer döşemeleri mermer döşeme olup, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Taşınmaz hali hazırda kiraya verilme üzere boş şekilde bekletildiği görülmüştür. Taşınmazortak alanlar hariç brüt:73.50 m2, net:66.15 m2 dir.
Konumu: Taşınmaz Yenişehir İlçesinin güneybatı uçunda, Kipa AVM'nin yaklaşık 350 m güneydoğusunda konumludur. Bölge genel olarak ikamet amaçlı eski apartman ve sitelerin olduğu bölge olmakla birlikte, bulvar ve cadde cepheli apartmanların zemin katları genel olarak ticari işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel Gazi Mustafa Kemal Bulvarına cephelidir, ayrıca taşınmazın yaklaşık 100 m güneyinde Mersin Polis Evi, yine aynı istikamette yaklaşık 150 m mesafede Adnan Menderes Bulvarı, yaklaşık 275 m kuzeyinde Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı, yaklaşık 50 m doğusunda 5. Cadde ile yine aynı istikamette yaklaşık 1 km doğusunda Mersin Marina, yaklaşık 350 m batısında Divan Oteli ve Yenişehir Fuar Merkezi ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb. sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
Adresi : Akkent Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 600/CYenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 2.746,00 m2
Arsa Payı : 20/2400
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında 10 Kat (h:30.50 m) konut alanındadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/57 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR