MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Toroslar'da dükkanlar icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036557
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : ÇAVUŞLU MAH. / ÇAVUŞLU
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/213 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
7,738,018 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C .MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2018/213 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Mersin İl, Toroslar İlçe, 2780 Ada, 1 Parsel, ÇAVUŞLU Mahalle de bulanan 3.201,00 m2 yüzölçümlü ARSA niteliğindedir. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ticari Alan (E=1.00 h=9.50 m) olarak işaretli olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel, ilçe merkezinde bulunan Toroslar Kaymakamlığının yaklaşık 300 m batısında , 229. ve 232. caddelerin kesiştiği noktada konumludur. Bölgede bulunan taşınmazların büyük bölümü eski apartman ve sitelerden oluşmaktadır. Satışa konu taşınmazın yaklaşık 250 m güneyinde Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Yaklaşık 25 m batısında (karşısında ) Toroslar İlçe Sağlık Müdürlüğü, yaklaşık 500 m. kuzeyinde Çağdaşkent mahalle Muhtarlığı ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı , semt pazarı vb. sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkanlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel, güneydan kuzeye doğru uzanan dikdörtgen şeklinde geometrik yapıya sahiptir. Parsel üzerinde kütle şeklinde iki ayrı yapı bulunmaktadır. Yapılardan güneyde bulunan kütle şeklindeki yapıda 6 ayrı dükkan (Fırın, tuhafiye, tüpçü, pastane, bilgisayarcı ve eczane ) buhunmasına karşın, parselin kuzeyinde bulunan kütle şeklindeki yapıda ise tek hacimden oluşan Market (Mireş Market ) ile bu yapının bitişik kuzeyinde ayrı giriş çıkışı bulann dükkan (kebapçı ) olduğu görülmüştür. Parselin çevresi açık vaziyette olup; bina dışında kükkanların önündeki alanları zemin saha betonu ile döşeli olduğu tespit edilmiştir. Parselin güneyinde dükkanların bulunduğu kütlenin dış yüzeyi sıvalı ve boyalı, yer döşemeleri seramik döşeme, duvarları sıvalı ve boyayı, fırın duvarlarının çoğunluğunun yarısına kadar olan bölümleri seramik kaplama olmasına karşın bazı bölümlerin duvarlarının tamamı ise seramik kaplama olduğu, eczanenin tavan hacimlerinin ise taşyünü asma tavan olduğu görülmüştür. Marketin yer döşemeleri seramik döşeme duvar hacimleri sıvalı ve boyalı, wc hacimleri yer ve duvar hacimleri seramik döşeme ve kaplama, tavanlarda demir profil üzeri oluklu sac kaplama olduğu görülmüştür. Parsel üzerindeki yapıların camekan ve kapıları alüminyum doğrama, market kapısının ise fotoselli alüminyum doğrama olduğu görülmüştür.
Adresi : Çağdaşkent Mahallesi 229. Cadde Lider Ve Diğer Dükkanlar No:12
(12 /A, B, C, D, E, F, Ve G ) Toroslar-Mersin
Yüzölçümü : 3.201,00 m2
İmar Durumu : Ticari Alan (E=1.00 h=9.50 m) olarak işaretlidir.
Kıymeti : 7.738.018,71 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/213 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR