MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mezitli'de 70 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021262
Şehir : Mersin / Mezitli
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5125 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/5125 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Mezitli İlçesi, Mezitli Mahallesi, 104 Ada, 10 Parsel, zemin kat, 19 nolu bağ.böl. satışa çıkartılmıştır.Taşınmazın, Mezitli Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden;ana taşınmazın,Mezitli Belediyesince verilen, 14.05.2007 tarih, 2007/22 sayılı Yapı Ruhsatına göre, tek blok olarak, B+Z+8Kat üzerine betonarme karkas olarak inşa edildiği bilgisi edinilmiştir. Mahallinde,fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Mezitli Tapu Müdürlüğünde bulunan kat mülkiyetine esas onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir.Ana taşınmazın, ihata duvarı çekilmiş, açık ota park alanı düzenlenmiştir. Dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Doğalgaz hattı çekili asansör bulunmaktadır. Giriş kapısı camlı ferforje demir doğrama kapı, girişte zeminler mermer, yan duvarlar yarıya kadar seramik kaplıdır. Merdiven basamakları ve kat holleri mermer kaplı, merdiven korkulukları alüminyum imalattır. Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır. Ana taşınmaz;onaylı projesine göre, bodrum katta; sığınak, kömürlük eklentileri, hidrofor odası,zemin katta; bina giriş holü, kapıcı dairesi, yönetim odası, ve 7 adet dükkan,normal katlarda, her katta iki daireden, 8 katta16 daire, toplam olarak ta, 23 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Değerlemeye konu dükkan,cepheden bakıldığında, sağdan üçüncü sırada yer alan 19 nolu dükkandır. Dükkanın, sokak cephesi yaklaşık, 7,20 m dir.Cephesi,üzeri otomatik darabalı alüminyum cam cephe, kapısı şifreli fotoselli alüminyum cam kapı, zeminleri seramik kaplı, tavanlar asma tavan, duvarları alçı sıva saten boyalıdır. İçerisinde wc-lavabo bölmesi oluşturulmuştur. Onaylı projesine göre tek hacimden oluşan dükkanın,zeminde yapılan merdiven ile sığınak alanına bağlantı sağlamıştır. Dükkanın arka bitişiğinde yer alan yönetim odası ile bağlantı sağlanarak, ofis bölmesi oluşturulmuştur. Onaylı projesine göre dükkanın net kullanım alanı yaklaşık, 70,45 m2 dir. Halen işyeri olarak kullanılmaktadır.
Adresi :Menderes Mah, Milli Egemenlik Cad,Siena 15 Ap.Zemin Kat,No:26/C(19) Mezitli / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 1.715,00 m2 , Arsa Payı : 4/100
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında,E=1.50 yoğunluklu konut alanı olarak işaretli olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL ,KDV Oranı : %8 (Kesinleşme Tarihindeki KDV oranı dikkate alınacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Toroslar İlçesi, Osmaniye Mahallesi, 4347 Ada, 3 Parsel,zemin Kat, 8 nolu bağ.böl. satışa çıkartılmıştır.Taşınmazın, ToroslarBelediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden veverilen bilgilerden;ana taşınmazın,Toroslar Belediyesinceverilen, 22.08.2017tarih, 1/520-311 sayılı Yapı Ruhsatına göre, tekblok olarak, Z+3Kat üzerinebetonarme karkas olarak inşa edildiği bilgisi edinilmiş, yapı kullanma izin belgesinin henüz alınmamış olduğu öğrenilmiştir.Mahallinde,fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Toroslar Tapu Müdürlüğünde bulunan kat mülkiyetine esas onaylıprojesine göre, taşınmazın yeri vevaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir.Ana taşınmazın, dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır.Giriş kapısı camlı ferforje demir doğrama kapı,giriş zeminleri ve merdiven basamakları ile kat holleri mermer kaplı, merdiven korkulukları alüminyum imalattır. Asansör bulunmaktadır. Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır. Ana taşınmaz;onaylı projesine göre,zemin katta, bina giriş holü, 1 adet dükkan, 1 adet daire, normal katlarda, her katta iki daireden, 3katta6daire, toplam olarak ta, 8bağımsız bölümden oluşmaktadır.Değerlemeye konu dükkan,zemin katta binanın cadde cephesinde yer alan8 nolu bağımsız bölüm taşınmazdır.Giriş cephesi,alüminyum cam cephelidir. Cephe genişliği yaklaşık, 7.40 m dir. Giriş kapısı cam kapıdır. Zeminleri seramik kaplı duvarları alçı sıvalı saten boyalı, tavanlar alçı dekorludur. Tek hacimden oluşmaktadır.İçersinde wc-lavabo bölmesi oluşturulmuş, oluşturulan bölmenin zemin ve duvar seramikleri yapılmış henüz kapısı monte edilmemiştir.Dükkanın brüt alanı yaklaşık, 81 m2, net kullanım alanı da yaklaşık,73,30 m2 dir. Halen boş durumdadır.
Adresi : Selçuklar Mahallesi, 212.Cadde, Kaya 9 Ap. Zemin Kat No:90/A Toroslar / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 404,00 m2 , Arsa Payı : 76/819
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında, 0.40/1.60 yoğunluklu,A-4ile gösterilen ayrık nizam 4 kata imarlıkonutalanı olarak işaretli olduğu bilgisi edinilmiştir
Kıymeti : 150.000,00 TL ,KDV Oranı : %8 (Kesinleşme Tarihindeki KDV oranı dikkate alınacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5125 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR