MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941830
Şehir : Mersin / Akdeniz
: 23
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8177 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 8. İCRA DAİRESİ

2017/8177 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Nusratiye Mahallesi, Ortaokulcaddesi Mevkii, 457 ada, 10 no.lu parselde, 219,75 m² yüzölçümlü, 56/940 arsa paylı, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre Zemin Kat, 4 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN niteliğinde olup, taşınmazın tamamı borçlu Yusuf UZ (Yakup Özdemir oğlu) adına kayıtlıdır.
Taşınmazın Özellikleri: Zemin+6 Normal Katlı, IV sınıf A yapı grubunda, betonarme karkas tarzında inşa edilmiş Beşyol Apartmanı (Apartmanın yapımı için 07.04.1977 tarih ve 2/16 numaralı Yapı Ruhsatı aldığı, akabinde 7/23-92/1982 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı bilgisi verilmiştir.) mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu apartmanın zemin katında ortak alanlar ve dükkânlar, normal katlarında ise meskenler bulunmaktadır. Apartmana giriş kuzey cepheden 112. Cadde üzerinden sağlanmaktadır. Dükkânlara giriş kuzeyden ve doğudan sağlanmaktadır. Kuzeyden girişler 112. Cadde üzerinden sağlanmasına karşın doğudan girişler Çakmak Caddesi üzerinden sağlanmaktadır.
Zemin Kat, 4 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN; Apartman giriş yönüne göre soldan birinci dükkandır. Projesinde konu dükkân tek hacimden oluşmasına rağmen yerinde bitişiğinde yine borçlunun maliki olduğu 5 no.lu bağımsız bölüm dükkân ile aralarındaki duvar hacminin büyük bölümü kaldırılarak ortak kullanıma dönüştürülmüştür. Ayrıca taşınmaz dükkânın sonlarındaki yaklaşık 3 m²lik bölüm lavabo+wc hacmine dönüştürülmüştür. Taşınmaz dükkânın yer döşemeleri seramik döşeme, duvarları kara sıva üzeri plastik boyalı, lavabo+wc kapısı basit ahşap doğrama, camekânları alüminyum doğrama, camekân korkulukları katlanır demir doğrama şeklinde darabadır. Taşınmaz dükkân için kapı oluşturulmadığı, taşınmaza girişi bitişiğinde borçlu malik adına kayıtlı olan 5 no.lu bağımsız bölüm dükkân kapısından sağlanmaktadır. Lavabo+wc olarak kullanılan bölümün yer döşemeleri ile duvarlarının yarına kadar olan bölümleri fayans döşeme ve kaplamadır. Taşınmaz Brüt: 25,76 m², Net: 23,10 m² hacimlidir.
Konumu:Taşınmaz Beşyol Kavşağında Bol Kepçe Lokantası?nın karşısında konumludur.Taşınmaza yakın mesafede; yaklaşık 100 m güneyinde Fasih Kayabalı Caddesi, yaklaşık 500 m Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı,yaklaşık 600 m güneydoğusunda Mersin Toros Devlet Hastanesi ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
Adresi :Mesudiye Mahallesi 112 Cadde Beşyol Apartmanı No: 1/BAkdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 219,75 m2
Arsa Payı : 56/940
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama imar plananıda Bitişik Nizam 7 (B-7) kat konut alanına isabet etmektedir. 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı çalışmaları devam etmektedir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Nusratiye Mahallesi, Ortaokulcaddesi Mevkii, 457 ada, 10 no.lu parselde, 219,75 m² yüzölçümlü, 56/940 arsa paylı, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre Zemin Kat, 5 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN niteliğinde olup, taşınmazın tamamı borçlu Yusuf UZ (Yakup Özdemir oğlu) adına kayıtlıdır.
Taşınmazın Özellikleri: Parsel üzerinde Zemin+6 Normal Katlı, IV sınıf A yapı grubunda, betonarme karkas tarzında inşa edilmiş Beşyol Apartmanı (Apartmanın yapımı için 07.04.1977 tarih ve 2/16 numaralı Yapı Ruhsatı aldığı, bu bağımsız bölüm için Yapı Kullanma İzni alınmadığı ancak 4 no.lu bağımsız bölüm dükkan için alındığından, bu taşınmaz için de müracaat edilmesi durumunda kolaylıkla alınabileceği bilgisi verilmiştir.) mevcuttur.Taşınmazın bulunduğu apartmanın zemin katında ortak alanlar ve dükkânlar, normal katlarında ise meskenler bulunmaktadır. Apartmana giriş kuzey cepheden 112. Cadde üzerinden sağlanmaktadır. Dükkânlara giriş kuzeyden ve doğudan sağlanmaktadır. Kuzeyden girişler 112. Cadde üzerinden sağlanmasına karşın doğudan girişler Çakmak Caddesi üzerinden sağlanmaktadır.
Zemin Kat, 5 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN; Apartman giriş yönüne göre soldan ikinci dükkandır. Projesinde dükkân tek hacimden oluşmasına rağmen yerinde bitişiğinde yine borçlunun maliki olduğu 4 no.lu bağımsız bölüm dükkân ile aralarındaki duvar hacminin büyük bölümü kaldırılarak ortak kullanıma dönüştürülmüştür. Ayrıca taşınmaz dükkânın sonlarındaki yaklaşık 10 m²lik bölüm depo hacmine dönüştürülmüştür. Taşınmaz dükkânın yer döşemeleri seramik döşeme, duvarları kara sıva üzeri plastik boyalı, lavabo+wc kapısı basit ahşap doğrama, camekânları ve giriş kapısı alüminyum doğrama, camekân korkulukları katlanır demir doğrama şeklinde darabadır.Taşınmaz Brüt: 35,62 m², Net: 32,75 m² hacimlidir.
Konumu: Taşınmaz Beşyol Kavşağında Bol Kepçe Lokantası'nın karşısında konumludur. Taşınmaza yakın mesafede; yaklaşık 100 m güneyinde Fasih Kayabalı Caddesi, yaklaşık 500 m Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı,yaklaşık 600 m güneydoğusunda Mersin Toros Devlet Hastanesi ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
Adresi : Mesudiye Mahallesi 112 Cadde Beşyol Apartmanı No: 1/BAkdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 219,75 m2
Arsa Payı : 56/940
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama imar plananıda Bitişik Nizam 7 (B-7) kat konut alanına isabet etmektedir. 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı çalışmaları devam etmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8177 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR