MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de dükkan icradan satılıktır

MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941729
Şehir : Mersin / Akdeniz
: 25
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/11989 ESAS
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 14:20
Satış Yeri
:
Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 8. İCRA DAİRESİ

2016/11989 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Hamidiye Mahallesi, Silifkecad. Mevkii, 100 ada, 9 no.lu parselde, 692,50 m² yüzölçümlü, 600/33726 arsa paylı, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre Zemin Kat, 24 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN niteliğinde olup, taşınmazın tamamı borçlulardan Muhammet Ali DOĞAN (Abdulkerim oğlu) adına kayıtlıdır.
Taşınmazın Özellikleri: Parsel üzerinde Bodrum+Zemin+4 Normal Katlı, III sınıf B yapı grubunda, betonarme karkas tarzında inşa edilmiş apartman bulunmaktadır. Alacak konusu taşınmazın bulunduğu apartmanın bodrum katında depo, zemin katında dükkânlar ve ortak alanlar, normal katlarında meskenler bulunmaktadır. Apartmanın dış yüzeyi sıvalı ve boyalı, giriş kapısı cam çerçeveli demir doğrama olup apartmanda tek asansör bulunmaktadır.
Zemin Kat, 24 no.lu bağımsız bölüm DÜKKÂN; Akdeniz Tapu Müdürlüğü?ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde bina giriş yönüne göre sağdan (kuzeyden) ikinci dükkân olup sadece doğu cepheye sahiptir. Bağımsız bölüm projesinde ve yerinde tek hacimden oluşmaktadır. Konu taşınmaz haciz sırasında kapalı olmasına karşın iç mekân özellikleri net şekilde camekânlarından rahatlıkla görüldüğünden kapının açtırılmasına gerek görülmemiştir. Buna göre taşınmazın giriş kapısı ile camekânları cam çerçeveli alüminyum doğrama, kapı ve camekânın üst tarafları cam çerçeveli demir doğrama, yer döşemeleri karo mozaik döşeme, duvar hacimleri kara sıva üzeri plastik boyalıdır. Taşınmaz Brüt: 26,50 m², Net: 25,00 m² hacimlidir.
Konumu: Taşınmazın yıkılan Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumuna yaklaşık 250 m kuzeyinde konumdadır. Bölge genel olarak 4-5 katlı eski apartman ve sitelerin olduğu yerleşim bölgesidir. Taşınmazın yakın mesafesinde yaklaşık 50 m güneyinde Silifke Caddesi, 450 m kuzeyinde Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı, yaklaşık 50 m batısında Kızıl Dere (Müftü Deresi) ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı, semt pazarı vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
Adresi :Turgut Reis Mahallesi, 4120 Sokak Hayriye Erköse Apartmanı No: 1/C Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 692,50 m2
Arsa Payı : 600/33726
İmar Durumu : Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinin 08.01.2018 tarih ve 28 karar numarası ile "Kentsel Dönüşüm Alanı" ilan edilen alan içindedir.
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11989 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR