MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de dükkan icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908195
Şehir : Mersin / Akdeniz
: 71
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9093 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2018/9093 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Mesudiye Mahallesi, 909 Ada, 95 Parsel, Zemin Kat, 8 no.lu bağ. böl. satışa çıkartılmıştır.Konu parsel üzerinde Zemin+4 normal katlı, III-B yapı grubunda inşa edilmiş (Apartmanın yapımı için 12.10.1977 tarih ve 7/75 numaralı Yapı Ruhsatı aldığı, akabinde apartmanın zemin katında bulunan 8 ve 9 no.lu bağımsız bölüm dükkanlar için 18.10.1979 tarih ve 28/34 numaralı Yapı Kullanma İzni aldığı bilgisi verilmiştir.) apartman bulunmaktadır. Apartman sıvalı ve boyalı olup giriş kapısı demir doğramadan imal edilmiştir. Apartmanda asansör ve ile doğalgaz tesisatı bulunmamaktadır. Değer tespiti yapılacak Zemin Kat, 8 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN; Akdeniz Tapu Müdürlüğü?ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde apartman giriş yönünü göre sol tarafında bulunan ve güney cepheye sahiptir. Bağımsız bölüm dükkan projesinden farklı olarak dükkanın sonlarına doğru yaklaşık 15 m² alan duvar ile ayrılarak mutfak ve wc hacmine (yeni oluşturulan bu bölüm için kapı ve pencere takılmamıştır) dönüştürülmüştür. Ancak oluşturulan bu bölüm haciz sırasında borularla dolu olduğundan ilerisine gitme imkânı olmamıştır. Bağımsız bölüm dükkanın yer döşemeleri karo mozaik döşeme, duvar hacimleri karı sıva üzeri plastik boyalı, giriş kapısı ile camekanları alüminyum doğrama olup, bu giriş kapısı ile camekanın önünde demir doğramadan imal kilitli korkuluk bulunmaktadır. Taşınmaz hali hazırda boş olduğu, içinde bir miktar boru ve elektrik döşeme malzemeleri olduğu görülmüştür.Taşınmaz Brüt: 79,00 m², Net: 71,56 m² hacimlidir.
Adresi : Mesudiye Mahallesi 5117 Sokak Gül Apartmanı No: 24/A Akdeniz / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 218,00 m2 , Arsa Payı : 80/890
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Meskûn Alan içinde, 3 kata imarlı olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 115.000,00 TL , KDV Oranı : %18 , Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat z-20 Akdeniz/MERSİN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9093 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR