MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Akdeniz'de büro mahkemeden satılıktır

MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981382
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : KİREMİTHANE MAH. / BARIŞ
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MERSİN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Mersin ili Akdeniz ilçesi Nüzhetiye Mahallesi 121 ada 42 parsel 6. kat 12 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Taşınmaz Büro niteliğindedir. 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat konut alanı olarak planlanmıştır.Taşınmazın cepheli olduğu yol araç trafiği vakımından yoğun bir caddedir. Bulunduğu bölgede iş merkezleri, bankalar, okullar, küçük işletmeler, dershaneler, kamu kurumları mevcuttur. Mersin Büyükşehir Belediye binasına 350 metre uzaklıktadır. Yer aldığı bölgede 4-5 katlı iş hanları mevcuttur. Toplu taşıma araçları, yaya ve hususi araçlarla taşınmaza ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizam 8 katlıdır. Taşınmaz doğu cephe zemin kattan sağşalan bina girişine göre güneybatı cephe konumludur. Taşınmaz 3 oda şeklinde mutfak, wc ve balkondan oluşmaktadır. Kapıları ahşap, duvarları plastik boyalı, wc ıslak alanları ve duvarları seramkik kaplıdır. Bina 40 yıllık olup yıpranma %30'dur. Taşınmaz bu hali ile satılacaktır.
Adresi : Kiremithane Mahallesi Sakarya Caddesi Esat Yargıç İşhanı No:17 Kat:6 Daire No:12
Yüzölçümü : 135,50 m2
Arsa Payı : 20/440
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik Nizam 8 Kat (B-8)
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR