MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de 48 m² büro icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064524
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : CAMİ ŞERİF MAH. / CAMİİŞERİF
: 48
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7066 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/7066 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Akdeniz İlçesi, CAMİŞERİF Mahallesi, 145 Ada, 6 Parsel,4. kat 5 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır.Konu parsel üzerinde bitişik nizam şeklinde yapılmış, Zemin+Asma+4 normal katlı inşa edilmiş yaklaşık 30 yıllık (İşhanının yapımına 16.12.1988 tarih ve 6/67 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı bilgisi verilmiştir.) işhanı bulunmaktadır. İşhanının zemin katında çay ocağı ile asma katlı dükkân, normal katların 1. ve 2. normal katlarında birer büro, 3. ve 4. katlarında ikişer büro olmak üzere işhanında toplam 8 bağımsız bölüm bulunmaktadır. İşhanı giriş kapısı ferforje demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri seramik döşeme, duvarları kara sıva üzeri plastik boyalı, merdiven basamakları dökme mozaik döşeme, normal kat sahanlıkları yer döşemeleri seramik döşeme, merdiven korkulukları demir doğrama olup, normal kat sahanlıkları duvar hacimleri karı sıva üzeri plastik boyalıdır. İşhanında asansör ve doğalgaz tesisatı yoktur. Değer tespiti yapılacak 4. Kat, 5 no.lu bağımsız bölüm BÜRO Akdeniz Tapu Müdürlüğü?ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör (projesinde asansör kovası bölümü olmasına karşın yerinde bu alan duvar ve sıva hacmi ile kapatıl vaziyettedir) ve merdiven çıkışlarına göre sağ tarafta konumlu, doğu ve batı cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm büro; oda, odanın ika katı büyüklüğünde çalışma alanı, mutfak ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc ve alüminyum doğrama, yer döşemeleri seramik döşeme, wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri desenli saten boyalı, mutfak altı ve üstü dolapları yeni ve takılı vaziyette, duvar ile tavanların birleştiği noktalarda kartonpiyer çalışmaları mevcuttur. Ayrıca taşınmazın tavanlarında yer yer dökülmeler olduğu görülmüştür. Taşınmaz Brüt: 52,00 m², Net: 48,25 m² hacimlidir.
Adresi : Camişerif Mah. 5238 Sk. No: 3 Adalet İşhanı Kat: 4, Daire: 5 (Bina Girişinde: Adalet İş hanı No: 5 Yazmakta)Akdeniz / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 120,02 m2 ,
Arsa Payı : 36/400 ,
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Yenileme Alanı içerisinde, Bitişik Nizam 5 (B-5) Kat yoğunluklu alanda kaldığı bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 100.000,00 TL ,
KDV Oranı : %8 (kdv oranı kesinleşme tarihine göre alınacaktır)
Kaydındaki Şerhler :Akdeniz İmar ve Şehircilik Müdürlüğün 28.05.2019 tarihli cevabında taşınmazın:BİTİŞİK NİZAM 5 Kat (B-5) ,Kentsel Bölgesel İş Merkezi olarak planlanmış alanda yer almakta olup 08.04.2015 tarih ve 2015/7567 sayılı Bakanlar kurulu Kararı gereği Kentsel Yenileme Alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 09:40 - 09:50 arası ,
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7066 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR