MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de 20 m² dükkan icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051649
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : MAHMUDİYE MAH. / ÇANKAYA
: 20
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEY 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/194 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2018/194 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Akdeniz İlçe, Mahmudiye Mah. 1297 Ada, 1 Parsel, A blok 1.kat, 91 nolu bağımsız bölüm, Satışa konu parselin üzerinde birbirine bitişik vaziyette A, B, C, D, E, F, G ve H isimli toplam 8 adet blok ve 2.000 bağımsız bölüm mevcut olup, bu yapıların tamamı betonarme karkas sisteminde inşa edilmiştir. Parselin kuzey-doğusunda yer alan H isimli blokta Gökdelen İş Merkezi (İş merkezi ve otel olarak kullanımdadır),diğer bloklar ise Metropol İş Merkezi olarak isimlendirilen bloklar mevcuttur. İş merkezinin/metropolün yapımına mülga Mersin Belediyesi?nce verilen 05/12/1986 tarih ve 7/44 no.lu inşat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiştir. Blokların tamamında asansör bulunmaktadır. Bağımsız bölümlerin içinde wc olmayıp, her katta ortak wc bulunmaktadır. Satışı yapılacak taşınmaz A Blok, 1. kat 91 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN; Akdeniz Tapu Müdürlüğündeki onaylı mimari projesinde gökdelen diye tabir edilen H Bloğun güneyinde bitişik bloğun içinde yer almaktadır. Belirtildiği gibi A Blok, H Bloğun (Gökdelen) güney bitişiğinde konumludur. Alacak konusu edilen bağımsız bölüm dükkân, blokların ortasında bulunan F bloğun olduğu bölümden bakıldığında 3. sırada bulunan bağımsız bölüm dükkândır. Yukarıda da belirtildiği gibi konu taşınmaz haciz sırasında kapalı olduğundan iç mekân özellikleri görülememiş olup, dıştan yapılan gözlemde, konu taşınmazın giriş kapısı ile camekânları boyalı alüminyum doğramadan imaldir.Taşınmaz Brüt: 25,00 m², Net: 20,00 m² hacimli olduğu bilirkişi marifetiyle tespit edildi.
Adresi : Mahmudiye Mahallesi Metrepol İş Merkezi A Blok Kat: 1 No: 91 Akdeniz -MERSİN
Yüzölçümü : 12.041,00 m²
Arsa Payı : 24/72000
İmar Durumu : Taşınmazın bağlı olduğu Akdeniz Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde yapılan inceleme ve görüşmede; konu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=4 ve E=9-4=5 yapılanma hükümlü “Metropol” alanı olarak düzenlenen alana isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki Tapu Kaydında
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/194 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR