MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de 197 m² depolu işyeri icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00998400
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / ÇANKAYA
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 21.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/105 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2019/105 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:Mersin İl, Akdeniz İlçe, 10109 Ada, 18 Parsel, İHSANİYE Mahalle/Köy, -Mevkii, Zemin + Bodrum 32 Nolu Bağımsız Bölüm parsel üzerinde 3.Sınıf B yapı grubunda B.arme karkas türde bodrum kat, zemin kat ve 5 adet Normal Kat dahil 7 katlı, asansörlü inşa edilmiş Güneş Plaza isimli binanın Zemin Kat+Bodrum Katında güney cepheli, OFİS DEPOLU İŞYERİ nitelikli, boş halde natamam inşaat (ince inşaat işleri) halinde bekletilen taşınmazdır. ZEMİN KAT+BODRUM KAT, 32 NO.LU OFİS DEPOLU İŞYERİ :Kat irtifak projesinde güney ve kuzey (arka bahçe) cepheli Bodrum katı 92,00m2, Zemin katı 105,00 m2 olmak üzere toplam 197,00m2 büyüklüğe sahiptir. Projesinde zemin katı dükkan wc, açık mutfak nişi, bodrum kata inilen merdiven yerinden, (ayrıca bina bodrum kat merdiven/hol mahallinden de girişi bulunan), bodrum katı depo mahallinden ibarettir.Natamam inşaat halindeki (ince inşaat işleri, tesisat ve aydınlatma armatürleri v.b.) taşınmazın giriş kapısı ve camekanları kalın camlı (cam kapılı) alüminyum çerçeveli alüminyum doğrama, arka kuzey cephedeki penceresi yok, duvarları alçı sıvalı, tavanı sıvasız, zemin kat zemini seramik kaplı, zemin kattan bodrum kata iniş merdiveni yapılmamış, bodrum katı kaba inşaat halindedir.Taşınmazın bulunduğu binanın üstü çatısız dam teras halinde olup, bina dış cephesi akrilik boya ile boyalı, bina giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Taşınmazın kullanılabilir hale gelmesi için inşaat ve tesisat işlerinin tamamlanması gerekmekte, %10 yapım eksiklikleri bulunmaktadır.Taşınmazda ve bulunduğu binada mevcut durumu ve görünümü itibarı ile %4 yıpranma bulunmaktadır.
Adresi: İhsaniye Mah. Zeytinlibahçe Cad. 4903 Sok. Güneş Plaza Zemin Kat İşleri Ve Bodrum Kat Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 197 m2 Arsa Payı : 409/5661 İmar Durumu : Bitişik nizam 5 kat (B-5) Konut alanı
Kıymeti: 400.000,00 TLKDV Oranı : %8 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/105 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR