YENİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mermer işleme atölyesi icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00818098
Şehir : Bursa / Yenişehir
Semt-Mahalle : GÜNDOĞAN MAH. / YENİŞEHİR
Açık Alan m² : 4207
Kapalı Alan m² : 1000
Bina Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 06.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/470 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2666088 TL
Birinci Satış Günü
:
09.08.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.09.2018 10:30
Satış Yeri
:
Yenişehir İcra Müdürlüğü Yenişehir/ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YENİŞEHİR İCRA DAİRESİ
2017/470 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yenişehir İlçe, 263 Ada, 26 Parsel, GÜNDOĞAN Mahalle/ KARAAHMET ÇAYIRI Mevkii, Taşınmaz tapuda arsa vasfı ile kayıtlıdır. TAM HİSSELİDİR. Taşınmaz Yenişehir İlçesi Gündoğan Mah Bilecikm Yoluna irtibatlı Okluk Sokak Üzerinde bulunmaktadır. Parsel üzerinde 41,30 M * 20,00 Mebatlı atölye bölümü ile 9,30 M *21,10 M ebatlı idari bina inşa edilmiştir. Atölye bölümü beton prefabrik olarak yapılmış olup iç hacim 10 M olarak ölçülmüştür. Atölyeye bitişik olarak betonarme tarzda yapılmış iki katlı idari bina bulunmaktadır. Zemin katta giriş-showroom , satın alma ofisi , mutfak- yemekhane , takım odası, usta odası ,trafo, WC bölümleri ve merdivenler için bölümler ayrılmıştır. 1. katta işçi soyunma odaları , yatakhane ile müdür odaları , muhasebe ve WC bölümleri bulunmaktadır. Zemin katın zemin ve duvar kaplamaları tamamlanmış olup 1. kat taban şap , duvarlar alçı sıvalı , kapıları takılmış nataman seviyededir. Tavan taşyünü asma tavan olarak yapılmıştır. İdari bölüm cepheleri aliminyum giydirme cephe olarak yapılmıştır. Parsel üzerindeki atölyede mermer imalatı yapılmaktadır. Taşınmaz Yenişehir ilçe merkezine yakın olup çevresi benzer şekilde imalathaneler ile çevrilidir. Taşınmazın bulunduğu bölgede Belediye ve Kamu Hizmetleri mevcuttur.

Adresi : Gündoğan Mah Bilecik Yoluyla İrtibatlı Okluk Sokak 263 Ada 26 Parsel Yenişehir / BURSA

Yüzölçümü : 4.207,60 m2 (Taşınmazın parsel yüz ölçümü )

İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli Yenişehir RevizyonUygulama İmar Planına göre bir kısmı '' Konut Dışı Kentsel Çalışma Alaınında '' kalmatadır. Ön Bahçe Mesafesi ( en az ) 10 M - Yan bahçe Mesafesi (en az ) H/2 M - Arka Bahçe Mesafesi ( en az ) H/2 M

Kıymeti : 2.666.088,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Dosyasinda Mevcuttur

1. Satış Günü : 09/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 04/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Yenişehir İcra Müdürlüğü - Yenişehir / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Şirket/Kurumlar yada şahısadına ihaleye girecek olan şahısların yetkili olduklarına dair belgelerinin aslı veya noter onaylı suretlerinin dosyada alıkonulmak üzere ibraz edilmesi halinde ihaleye alınacakları, fotokopiye göre işlem yapılmayacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/470 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 8-Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı İİK.127.md.gereği tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.02/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR