DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi'de depo+işyeri icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911574
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : MURATDEDE MAH. / SARAYLAR
: 186
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5070 Esas
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 10:25
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ
2018/5070 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 4813 Ada, 2 Parsel, İLBADI Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm 557 m2 miktarlı arsa vasıflı taşınmaz üzerinde A ve B blok vardır.6 numaralı b.b depo+işyeri B Blok içindedir. Bodrum+zemin+2 normal+çatı arası katlı betonarme binadır.Bina mesken ana giriş kapısı arka cepheden olup işyeri giriş ve cephesi 231/2 sokak cephesindedir.Binada 7 adet bağımsız bölüm vardır.Binada asansör yoktur.1-2 yıllık binadır.6nolu b.b depo+işyeri bodrum katta=93 m2 zemin katta=93 m2dir.Bodrum kat tek bölüm halinde depo şeklinde olup zemin katta işyeri ve wc+lavabo vardır.İşyerinin zemin katında dış cephe kapı ve penceleri aliminyum doğ.lıdır.Zemin ve bodrum katta zemin seramik kaplamalıdır.Duvarlar zemin katta alçı sıvalı-badanalı bodrum katta normal sıvalı-badanalıdır.wc de zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır.Isıtma bireysel doğalgazlıdır.Petekler takılmış kombi yoktur.Bayramyeri meydanına yakın konumdadır. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı rahattır.TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Denizli İli Merkezefendi İlçesi Muratdede Mah.234. Sok.No:5/B Zemin Kat
Yüzölçümü : 186 m2
Arsa Payı : 18/240
İmar Durumu : İmar planı dahilinde,konut alanında, ayrık nizamlı 3 kat müsadeli.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/01/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5070 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR