MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menemen/Kasımpaşa Mahallesi'nde boş dükkan icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981696
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : KASIMPAŞA MAH. / MENEMEN
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/252 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
475,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda - Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2017/252 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir ili Menemen ilçesi Kasımpaşa mah. 442 ada 9 parsel zemin kat 9 nolu dükkan nitelikli taşınmaz, Keşif günü itibariyle parsel üzerinde 5 katlı betonarme karkas bina mevcuttur, keşif günü itibariyle boş durumda olup, kiralanmak üzere ilan yapıştırılmıştır. Yaklaşık 65 m2 olarak belirlenmiş olan taşınmaz, girişi alüminyum camekanlı, üzeri otomatik panjurludur. Keşif günü kapalı olan taşınmaza girilememiştir. Zemin kaplamaları seramik tavanlar ise 60*60 karolam/taş yünü olarak asma tavanıldır. Yaklaşık 4mt cephesi olan taşınmaz aynı genişlikte derinliğine edvam etmekte ve arka kısımda genişlemektedir. Taşınmaz ilçe merkezinde Menemen Adliyesi karşısında, İzmir Çanakkale karayoluna yaklaşık 300mt , Tren garina yaklaşık 1 km mesafededir. Alternatif ulaşım olanaklarına sahip olup belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge son yıllarda toplu konut projeleri, İzmir Çevre yolu projesinin Koyundere kavşağına kadar bitirilerek faaliyete başlaması, devamının yapım çalışmaları, İzban ve İzmir Çanakkale karayolu hatlarının revize çalışmaları, İlçe merkez ve civarındaki nüfus hareketliliği gibi nedenlerle emlak piyasası açısından cazip hale gelmiş ve emlak fiyatları önemli artışlar göstermiştir. Taşınmazın yeri ve konumu değerini olumlu etkilemekte, geometrisinin ise değerine olumsuz etkisinin olduğu düşünülmektedir. Günün ekonomik şartları, emsal taşınmaz fiyatları, taşınmazın yeri, mevkii alanı, imar durumu, parsel üzerindeki mevcut yapının tarzı, yapı sınıfı, inşaat kalitesi , malik hisseleri, civardaki yapılaşma ve yerleşme yoğunluğu, belediye hizmetlerinden yararlanıp yararlanamadığı, ulaşım ve yol durumu ve değerine etki edebilecek diğer hususlarında dikkate alınması neticesinde taşınmazın değeri Menemen İcra hukuk mahkemesinin 07.11.2017 tarih 2017/69 esas ve 2017/174 karar sayılı ilamı ile 475.000,00TL olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Kasımpaşa Mah. Atatürk Cad. No: 30 Bilgin Apt. No:30/C-DMenemen İzmir
Arsa Payı : 23400/245400
Kıymeti : 475.000,00 TLKDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda - Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127 maddesi gereğince, işbu satış ilanı,tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/252 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR