MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Menderes/Oğlanağası Mahallesi'nde dükkan mahkeme kararıyla satılıktır

MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024864
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : OĞLANANASI ATATÜRK MAH. / MENDERES
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/33 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
670,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/33 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Oğlananası mahallesi, Mersinlik mevkiinde kain tapunun 311 Ada, 29 Parsel'inde kayıtlı DÜKKAN vasıflı taşınmazdır, Kısık Estim Küçük Sanayi Sitesi içerisinde yer almaktadır, kuşuçusu Oğlananası mahallesine 5 km, İzmir-Aydın karayoluna 640 m, Adnan Menderes Havalimanına 4200 m mesafededir, ulaşım kolaylığı vardır, su, elektrik, telefon, altyapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır, içinde batar katı olan tek katlı prefabrik sistemde yapılmıştır, ön cephesinin camlı demir cephe ve demir doğramalı, ön bahçesinin önünün açık olduğu, etrafının tel ile çevrilidir, yapı yaklaşık 30-35 yıllık bina olup tadilat görmüştür, aşınma payı % 32 civarındadır
Adresi : Estim Küçük Sanayi Sitesi 2.Cd. No:73 Kısıkköy-Menderes/İzmir
Yüzölçümü : 556,74 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, küçük sanayi sitesi alanında kaldığı tespit edilmiştir. Hmax;9,50, bitişik nizam, 1 kat.
Kıymeti : 670.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyanlar hanesindeki beyan ve daimi irtifak şerhleri ile birlikte satılacaktır.
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
İş bu ilan, mükellefiyetler listesinde yazılı ilgililerinden herhangi birisine tebliğ edilemediği taktirde, tebliğ edilemeyenlere de tebliğ edilmiş sayılacağı
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/33 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR